Skype for iPhone 3.0 - rozmowy wideo na urządzeniach Apple

Komunikator Skype pojawił się w nowej wersji dla smartfonu iPhone. Tak, jak sądziliśmy, program pozwala na rozmowy wideo z pomocą sieci 3G i Wi-Fi. Skype dla iOS działa też na urządzeniach iPad oraz iPod Touch, a od środy jest już dostępny w App Store.

Aplikacja Skype umożliwia prowadzeniu rozmów wideo z pomocą sieci 3G oraz Wi-Fi. Twórcy polecają zwłaszcza tę drugą opcję, która zapewnia jak na razie lepszą jakość połączeń.

Funkcja rozmów wideo jest kompatybilna z najnowszą wersją Skype 5.0 dla Windows, Mac OS X i Linux. Może być konkurencją dla usługi Apple Facetime, która działa tylko na sprzęcie Apple i nie pozwala na łączność poprzez sieć 3G.

Zobacz również:

  • Jak powstały nazwy największych firm technologicznych? Czy wiesz, co oznaczają?
  • iPhone 14 - modele, cena, specyfikacja techniczna, ciekawostki
  • Jakiego iPad'a wybrać w 2021/2022 roku? [PORADNIK]

Skype for iPhone - kto może skorzystać?

Skype for iPhone 3.0 działa na urządzeniach mobilnych iPhone 4, iPhone 3GS i iPod Touch (4 generacja) korzystających z systemu iOS 4.0 lub nowszy. W wersji dla iPada i starszych iPodów Touch, aplikacja umożliwia odbiór wideo.

Rozmowy Skype/wideo można inicjować wykorzystując połączenie Wi-Fi lub 3G. Pracując w każdym z dwóch trybów ("portrait" i "landscape") dwukrotne dotknięcie wyświetlacza powoduje, że obraz zostanie wyświetlony na całym ekranie.

Skype to obecnie pełnoekranowa platforma wideo dla iOS. Znajomi z dowolnych części świata mogą rozmawiać i widzieć swoje twarze, a wszystko to w cenie dostępu do Sieci.