Skype - grupowe dzielenie ekranu od dziś dla każdego

Czyżby Microsoft zmierzał do udostępnienia za darmo wszystkich usług Skype? W kwietniu oddano rozmowy grupowe za darmo, na początku sierpnia - grupowe dzielnie ekranu.

Jak do tej pory usługa ta zarezerwowana była wyłącznie dla posiadaczy płatnych kont. Teraz może skorzystać z niej każdy. Warto przypomnieć o akcji zainicjowanej na początku lipca, kiedy to Skype Świat zaoferowano na miesiąc bez żadnych opłat. Jako że coraz więcej funkcji udostępnianych jest bezpłatnie, można podejrzewać, że niedługo płatne będą tylko rozmowy telefoniczne, a cała reszta oddana zostanie za darmo użytkownikom. Świadczy to również o tym, że konkurencyjne komunikatory okazały się bardziej popularne zarówno dla użytkowników prywatnych, jaki biznesowych.

Tego samego dnia ukazało się również wydanie Skype 2.21 dla Windows Phone 8.1 oraz Windows Phone 8, w którym wprowadzono funkcję dzielenia się zdjęciami, rozszerzoną historię konwersacji oraz formatowanie wybranych fragmentów tekstu. Niestety, Windows 7 Phone został pozbawiony tego komunikatora.