Skype może w przyszłości tłumaczyć rozmowy w czasie rzeczywistym

Rozpoczął się właśnie pierwszy etap Skype Translator Preview. Microsoft testuje już aplikację, która pozwoli tłumaczyć w czasie rzeczywistym rozmowy prowadzone za pośrednictwem wykupionego kilka lat temu komunikatora.

Skype to komunikator internetowy należący do Microsoftu, który pozwala na prowadzenie rozmów tekstowych, audio i wideo. Firma z Redmond stale rozwija swoją usługę udostępniając kolejne wersje oprogramowania do różnych systemów operacyjnych oraz wprowadza kolejne nowe funkcje.

Skype może w przyszłości tłumaczyć rozmowy w czasie rzeczywistym

Jedną z nowości w Skypie ma być tłumaczenie rozmów w czasie rzeczywistym. Twórcy komunikatora chcą zaoferować tą funkcję nie tylko dla rozmów tekstowych, co jest znacznie prostsze do zrealizowania, ale także rozmów głosowych z wykorzystaniem syntezatora mowy. Rozwiązanie to już działa, a Microsoft poinformował o rozpoczęciu pierwszego z kilku planowanych etapów prac nad programem Skype Translator Preview.

Zobacz również:

  • Jak powstały nazwy największych firm technologicznych? Czy wiesz, co oznaczają?
  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [27.09.2021]

Aplikacja Skype Translate udostępniona zostanie wybranej grupie użytkowników, którzy mają pomóc twórcom Skype'a wyłapać błędy. Na podstawie zgłoszeń wprowadzone zostaną poprawki. Z początku dostępna będzie możliwość automatycznego tłumaczenia głosu dla języków angielskiego i hiszpańskiego. Tłumaczenie rozmów tekstowych w czasie rzeczywistym będzie obejmowało 40 języków.

Skype Translator trafi do sklepu Windows Store, ale tylko wybrane osoby posiadające zaproszenie będą mogły zalogować się do usługi. Aplikacja napisana została z myślą o systemie Windows 8.1 i będzie stopniowo udostępniana w kolejnych krajach. Dostępność będzie zależeć od tego, czy do Skype Translatora dodana zostanie obsługa języka danego kraju.

źródło: techcrunch.com