Skype na Androida zaktualizowany. Ma zużywać znacznie mniej energii

Komunikator Skype na smartfony i tablety z systemem mobilnych Android doczekał się aktualizacji. Twórcy aplikacji zapewniają, że teraz ma on pobierać znacznie mniej energii niż do tej pory i zachęcają do korzystania z komunikatora uruchomionego cały czas w tle.

Skype to komunikator internetowy, który został kupiony przez Microsoft. Gigant z Redmond nadal rozwija aplikacje przeznaczone dla różnych systemów operacyjnych - nie tylko z rodziny Windows. Programy te pozwalają na kontaktowanie się ze znajomymi z listy kontaktów użytkownika, którzy również korzystają z tej sieci. Dzisiaj aktualizacji doczekała się wersja komunikatora przeznaczona dla systemu Android.

Sam Skype na Androida istnieje już od lat. Od dawna też użytkownicy mają możliwość korzystania z komunikatora uruchomionego cały czas w tle, dzięki czemu mogą przez cały dzień odbierać wiadomości i połączenia w trybie push, bez konieczności uruchamiania aplikacji na smartfonie lub tablecie. Do tej pory niestety wiązało się to z dużym obciążeniem dla baterii w urządzeniu, przez co wiele osób rezygnowało z uruchamiania Skype w tle i po zakończeniu rozmowy wyłączało aplikację całkowicie.

Zobacz również:

  • Nowy wygląd Microsoft Office! Jak zaktualizować?
  • Jak sprawdzić czy kamerka internetowa w laptopie działa? [PORADNIK]
Skype na Androida zaktualizowany. Ma zużywać znacznie mniej energii

Teraz, jak obiecuje Microsoft, ma się to zmienić. Aplikacja Skype na Androida została poprawiona i cechuje się znacznie mniejszym zużyciem prądu. Jeśli wierzyć opisowi aplikacji, samo uruchomienie Skype’a w tle ma nie mieć żadnego widocznego wpływu na zużycie energii nawet po całym dniu.

Aplikację Skype na Androida można pobrać za darmo ze sklepu Google Play. Komunikator rozwijany przez Microsoft działa zarówno na smartfonach, jak i na tabletach.