Skype na komórki z Javą - już do pobrania!

Pierwsza wersja beta aplikacji Skype dla telefonów komórkowych obslugujących środowisko Java jest już dostępna do pobrania. Komunikator w wersji mobilnej umożliwia nawiązywanie połączeń głosowych, wideo oraz wysyłanie i odbieranie wiadomości tekstowych. Obsługiwane są najpopularniejsze telefony Motoroli, Nokii, Samsunga oraz Sony Ericssona - jest ich około pięćdziesięciu.

Już od ponad roku dostępna jest aplikacja Skype na telefony działające w oparciu o system Windows Mobile, jednak dopiero teraz ukazała się wersja przeznaczona na prostsze komórki, które obsługują środowisko Java. Jest to wersja beta, jednak już teraz nie odbiega ona swoją funkcjonalnością od aplikacji znanej z monitorów komputerów.

Podstawową funkcją aplikacji Skype na komórki jest nawiązywanie połączeń głosowych wewnątrz sieci, ale też za pośrednictwem SkypeOut, usługi umożliwiającej dzwonienie na tradycyjne numery telefonów. Użytkownik może również skorzystać z wbudowanej w telefon kamerki i połączeń wideo. Mobilna wersja Skype pozwala również komunikować się tekstowo z innymi użytkownikami tej sieci.

Korzystając z aplikacji należy pamiętać o opłatach, które są naliczane przez operatora przy przesyłaniu danych poprzez sieć Internet - ze Skype na komórki warto korzystać w przypadku zryczałtowanej opłaty za tego typu usługi albo jeśli telefon obsługuje bezprzewodowe sieci Wi-Fi.

Aplikacja Skype na telefony komórkowe z Javą jest dostępna w naszych zasobach FTP.

Aplikacja Skype na telefony z systemem Windows Mobile.


Zobacz również