Skype nie musi być tani...

Po nawiązaniu połączenia z bazą słuchawka automatycznie przechodzi do ekranu logowania. Jeżeli masz konto w Skype, to wystarczy podać nazwę i hasło. Klawiatura numeryczna nie jest zbyt wygodna przy wprowadzaniu liter i znaków specjalnych, dlatego warto skorzystać z automatycznego logowania - raz podane hasło będzie zapamiętane aż do wyłączenia słuchawki.

Skype nie musi być tani...

Pudełko jest dość spore, ponieważ kryje wiele adapterów do gniazdek telefonicznych i elektrycznych wykorzystywanych w różnych krajach

Obsługa

Najlepsze rozwiązania są najprostsze - tak jest i w tym przypadku. Zamiast skomplikowanych ustawień, wielu opcji czy funkcji, producent postawił na prostotę obsługi. Naszym zdaniem jest to dobre podejście, ponieważ użytkownicy są od dawna przyzwyczajeni do korzystania z telefonów stacjonarnych lub komórkowych i tylko urządzenia podobne w obsłudze i zbliżonej budowie mają szansę zadomowić się w życiu codziennym. Philips 841 nie stanowi dodatkowego urządzenia, które trzeba mieć - ono po prostu integruje w sobie telefon tradycyjny z internetowym. Klawiatura jest wygodna przy wprowadzaniu numerów, choć spotkaliśmy się zarzutami, że przyciski wymagają zbyt dużego nacisku. Może to prawda, ale w trakcie korzystania z aparatu niespecjalnie nam to przeszkadzało.

Wykonywanie połączeń jest banalnie proste - należy wprowadzić numer telefonu, wcisnąć przycisk Opcje a następnie wybrać "linię" - Skype lub telekomunikacyjną. Jeżeli preferowany jest jeden typ połączeń można ustawić go jako domyślny. Co prawda brak jest polskojęzycznej instrukcji obsługi, jednak całe menu telefonu zostało zlokalizowane, co będzie atutem dla tych, którzy nie znają języka Szekspira. Kolorowy wyświetlacz nie jest zbyt wielki, ale 1,5 cala (rozdzielczość 128x128 pikseli) wystarcza do obsługi telefonu.

Skype nie musi być tani...

Zasilacze posiadają bardzo długie kable, więc nie trzeba instalować dodatkowych przedłużaczy