Skype nie musi być tani...

Funkcje Skype

Po zalogowaniu się na swoje konto użytkownik za pomocą aparatu może dzwonić do innych użytkowników Skype za darmo, korzystać z usług:

- SkypeOut (telefonowanie na numery stacjonarne w kraju i zagranicą oraz telefony komórkowe)

- SkypeIn (przyjmowanie rozmów na wykupiony wcześniej numer z dowolnego telefonu na świecie)

- Voicemail (korzystanie z poczty głosowej, która działa tak samo jak w tradycyjnych sieciach telefonicznych).

Nie trzeba chyba dodawać, że można zmieniać ustawienia swojego profilu, hasło, status, wyszukiwać kontakty czy edytować opisy. Z telefonu można także przeglądać historię prowadzonych rozmów, aktualizować oprogramowanie a także korzystać z książek telefonicznych (Skype ma osobną) czy zaawansowanych funkcji telefonicznych, jak chociażby rozmowy konferencyjne.

Jakość rozmów jest bardzo dobra, nie słychać żadnych trzasków ani pisków, które czasem zdarzają się w rozwiązaniach bezprzewodowych. Połączenia nawiązywane są bez problemu i nie zauważyliśmy diametralnej różnicy pomiędzy połączeniami realizowanymi przez Philips 841 a komputerem z zainstalowanym programem Skype.

Werdykt:

+ nowoczesne wzornictwo

+ łatwość obsługi

+ brak połączenia z komputerem

+ obsługa tradycyjnej linii telefonicznej

- cena

- brak polskiej instrukcji

Na ekranie widoczna nazwa użytkownika

Na ekranie widoczna nazwa użytkownika

Cena telefonu na stronie Skype wynosi 562 zł. Jeżeli chcesz wydać tyle pieniędzy na telefon internetowy, to naszym zdaniem warto, bo urządzenie sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Jeżeli liczysz się z pieniędzmi, to chyba lepiej poszukać innego modelu lub poczekać aż tego typu aparaty stanieją.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://skype.com