Skype - od dziś rozmowy grupowe za darmo, Premium znika

Konto Skype Premium oferowało użytkownikom funkcje niedostępne w wydaniu darmowym. Od dziś przechodzi ono do historii, a wspomniane funkcje - jak rozmowy grupowe - są dla wszystkich i bez opłat.

Skype zdecydowało się na ten krok z powodu spadku popularności, ten zaś związany jest z pojawieniem się konkurencyjnych aplikacji tego typu, gdzie nie trzeba za nic płacić. Jak informuje oficjalna strona programu: "grupowe rozmowy wideo mogą być prowadzone między 3–10 osobami, przy czym maksymalna liczba uczestników zależy od urządzenia. W celu uzyskania najlepszej jakości zalecamy, aby w rozmowach uczestniczyło maksymalnie 5 osób. Obowiązują zasady właściwego użytkowania. Grupowe rozmowy wideo są obecnie dostępne na platformach Windows (aplikacja klasyczna), Mac i Xbox One. Wkrótce zostanie dodana obsługa innych platform. Warunkiem skorzystania z oferty Skype dla Xbox One jest posiadanie płatnego konta Xbox Live Gold."

Skype - od dziś rozmowy grupowe za darmo, Premium znika

W przyszłości ma zostać dodana obsługa wideorozmów Skype na smartfonach i tabletach. Jeśli chodzi o rozmowy telefoniczne, to nic się nie zmienia - nadal są płatne.

Zobacz również:

  • Jak sprawdzić czy kamerka internetowa w laptopie działa? [PORADNIK]