Skype prezentuje swój nowy, odświeżony interfejs użytkownika

Jeden z niegdyś najpopularniejszych komunikatorów na świecie właśnie zaprezentował swoją najnowszą aktualizację. Skype otrzymuje zupełnie nowy wygląd interfejsu i wiele więcej.

Źródło: Skype

W swoim najnowszym wpisie na blogu, Skype właśnie nakreśliło nadchodzący redesign swojego UI. Nowy interfejs ma bardziej skupić się na ekranie grupowej konferencji wideo, gdzie uczestnicy mogę się wzajemnie zobaczyć. Czaty mogą być teraz dostosowywane za pomocą motywów, podkreślonych gradientami kolorów.

Skype twierdzi, że "zaprojektował najpiękniejszą scenę rozmów na świecie" z nowymi układami, motywami i funkcjami. Celem firmy było unowocześnienie wyglądu i sposobu działania Skype'a przy jednoczesnym zachowaniu znajomości dla jego długoletnich użytkowników. Mówi też o tym, że chce, aby użytkownik był bardziej zintegrowany z etapem rozmowy.

Zobacz również:

Pierwszą osobą, którą uwzględniliśmy, był użytkownik - teraz może on znaleźć się na głównym planie podczas rozmowy. Dostosowaliśmy również sposób renderowania kanałów wideo do bardziej naturalnej siatki, dlatego nikt już nie zostanie sam, ponieważ łączymy was wszystkich razem.

Skype pozwoliło też użytkownikom dostosować kafelki do sytuacji, gdy nie udostępniają oni żadnego wideo. Awatary uczestników rozmów audio będą miały zdjęcie profilowe użytkownika, a podczas rozmowy będzie można dodać lub zmienić dostosowywane tło.

Źródło: Skype

Źródło: Skype

Funkcja Spotkaj się teraz w Skypie umożliwia rozpoczęcie rozmowy wideo z każdą osobą, która nie posiada w nim konta. Lobby tej funkcji zostało zaktualizowane, dzięki czemu jest też łatwiejsze w użyciu.

Źródło: Skype

Źródło: Skype

W oknach czatów również pojawią się nowe motywy. Czaty można dostosowywać za pomocą różnych kolorów, które można ustawić dla poszczególnych czatów.

Skype wspomina również, że jego wydajność wzrosła o 30% na komputerach PC i o ponad 2000% na Androidzie.

Źródło: Skype

Źródło: Skype

Skype był kiedyś najpopularniejszą aplikacją do prowadzenia wideokonferencji, ale teraz musi stawić czoła konkurencji ze strony Zoom, Facetime, WhatsApp, Google Duo, a nawet samego Microsoftu, który bardziej skupia się na aplikacji Teams.