Skype w przeglądarce - rozpoczęły się beta testy

Pod koniec grudnia Microsoft zintegrował Skype z Office Online, jednak na tym nie zamierza przestać. Rozpoczęły się beta testy wydania Skype for Web.

Sieciowa wersja Skype jest w tym momencie identyczna jak wersja instalacyjna. Umożliwia rozmowy audio, wideo oraz czat tekstowy. Wspomniane testy rozpoczęły się tylko dla wybranych użytkowników - każdy może spróbować, czy się do nich zalicza. W tym celu należy wejść na tę stronę i... zobaczyć co się stanie. Jeśli pokaże się napis "You're invited to try Skype for Web", gratulacje. Jeśli nie pokaże, użytkownik zobaczy widok jak poniżej:

Skype w przeglądarce - rozpoczęły się beta testy

Skype for Web póki co nie dla Ciebie (foto: własne)

Nie podano, jak długo potrwa ta faza testów, ani też kiedy planowane jest uruchomienie wersji Skype for Web dla szerszego grona użytkowników. Być może Microsoft zdecyduje się zintegrować Skype z zapowiadaną przeglądarką Spartan, co mogłoby działać jak komunikator Hello w Firefoxie. No, ale to tylko spekulacja. W każdym razie gdyby tak się stało, z pewnością na używanie Skype zdecydowałoby się znacznie więcej osób, niż robi to teraz.

Zobacz również:

  • Skype prezentuje swój nowy, odświeżony interfejs użytkownika
  • Ponad 70 mln użytkowników przeniosło się z WhatsApp na Telegram