Skype w telefonie

Nie rozpakowuj tego zestawu wieczorem, zwłaszcza jeśli następnego dnia musisz rano wstać. Zarwana noc zagwarantowana. To niby nic nowego rozmawiać przez Internet, ale nie ze zwykłym telefonem przy uchu.

Nie rozpakowuj tego zestawu wieczorem, zwłaszcza jeśli następnego dnia musisz rano wstać. Zarwana noc zagwarantowana. To niby nic nowego rozmawiać przez Internet, ale nie ze zwykłym telefonem przy uchu.

Co cenimy w Skypie? Niedrogie, a czasem nawet bezpłatne połączenia, możliwość kontaktu głosowego z ludźmi na całym świecie. A co nas denerwuje? Przede wszystkim to, że trzeba podłączyć słuchawki i mikrofon do peceta. Nawet jeżeli wykorzysta się zestaw Bluetooth, to podczas wybierania numeru trzeba być przy komputerze. Z tego powodu Skype jest alternatywnym komunikatorem, ale nie wygodnym zastępcą tradycyjnej telefonii... chyba że użyjesz współpracujących z nim telefonów. Komunikację trochę ułatwiają aparaty podłączane do portu USB, w których wybiera się numer i realizuje rozmowę za pośrednictwem Skype'a. Nie trzeba znać sposobu obsługi komunikatora, bo wszystko odbywa się tak, jak podczas zwykłego połączenia. Trudno to jednak nazwać świetnym rozwiązaniem. Są przecież osoby, które chcą odejść od komputera podczas rozmowy i lubią korzystać z bardziej zaawansowanych funkcji. To dla nich Siemens opracował moduł USB M34.

Skype w telefonie
Samo urządzenie, bez bezprzewodowego telefonu firmy Siemens, do niczego się nie przyda, dopiero w zestawieniu ze słuchawką Gigaset (lista kompatybilnych telefonów znajduje się na stronie Siemensa) pokaże, co potrafi. Słuchawka pozwala, oczywiście, przeprowadzać zwykłe rozmowy stacjonarne, ale zyskuje dodatkowe funkcje po połączeniu z modułem M34. Wtedy na wyświetlaczu telefonu pojawi się menu, z którego można wybrać m.in. usługę Skype. Wskazanie jej spowoduje wyświetlenie na ekranie aparatu listy kontaktów z komunikatora. Wybierając jeden z nich i naciskając zieloną słuchawkę w telefonie, rozpoczniesz rozmowę. Najważniejsze, że w tym czasie nie musisz być przy komputerze, wystarczy, gdy jest włączony. Do wybranej osoby wyślesz też za pomocą Skype'a wiadomość tekstową, a o nadejściu odpowiedzi poinformuje cię podświetlenie klawisza wiadomości w telefonie. Naciśnięcie go spowoduje odczytanie tekstu. Telefon sygnalizuje również głosowe połączenia przychodzące przez Skype, a tym samym Gigaset staje się przenośnym komunikatorem. Ale nie tylko.

Skype w telefonie

@urisTelbox B2K współpracuje z każdym aparatem, ale z tego powodu ma ograniczoną funkcjonalność.

W menu telefonu, w którym wybierasz Skype, znajdują się też inne opcje, m.in. zdalnego sterowania pecetem. W zainstalowanej wraz z M34 aplikacji definiuje się programy sterowalne z poziomu telefonu, a następnie skróty klawiaturowe, np. powodujące w danej aplikacji odtwarzanie filmów. Innymi słowy, wystarczy w telefonie wskazać, którą operację chce się wykonać, a na pececie odpowiednie czynności zostaną zasymulowane tak, jakbyś przy nim siedział.

Istotnym niedociągnięciem jest na pewno denerwująca ślamazarność działania telefonu po połączeniu z M34. Szkoda, że Siemens nie zainstalował funkcji Skype'a w aparacie - dostęp do komunikatora możliwy jest tylko poprzez przystawkę M34. Zmusza to do przechodzenia przez kilka poziomów menu, aby nawiązać połączenie.

Skype w telefonie

Siemens M34 działa dopieropo połączeniuz telefonem z serii Gigaset.

Wady tej nie ma @uris Telbox B2K, również współpracujący ze Skype'em. Podłącza się go do portu USB peceta, a do umieszczonych w @urisie Telboks B2K wejść podpina kabel telefoniczny i dowolny aparat. Każde przychodzące połączenie głosowe w Skypie uruchamia dzwonek telefonu, a podniesienie słuchawki jest równoznaczne z rozpoczęciem rozmowy. Podłączenie do @urisu nie oznacza, że telefon przestaje być tradycyjnym aparatem - nadal można przeprowadzać zwykłe rozmowy stacjonarne. Łatwiej, niż w rozwiązaniu Siemensa, rozpoczniesz rozmowę międzymiastową lub z abonentem telefonu komórkowego poprzez Skype. W tym celu w aparacie wystarczy wpisywany numer poprzedzić gwiazdką. Przez @uris Telbox B2K porozmawiasz też z innymi użytkownikami Skype'a, ale w tym wypadku telefon nie pobiera aktualnej listy kontaktów z komunikatora, jak model Siemensa i trzeba je samemu wprowadzić, korzystając z zainstalowanej w pececie aplikacji. To zmusza do zmiany ustawień za każdym razem, gdy chcesz do listy dodać nową osobę.

Przez @uris nie da się też wysyłać wiadomości tekstowych do użytkowników Skype'a. To jednak cena, którą trzeba zapłacić za możliwość jego współpracy z dowolnym telefonem analogowym. A jaką cenę płaci się za sam @uris Telbox B2K? Ponad trzy razy niższą niż za produkt Siemensa - 119 zł.

Oba modele omówiliśmy na przykładzie Skype'a, ale działają także z innymi komunikatorami: Siemens z MSN, ICQ, a @uris Telbox B2K na przykład z Net2Phone.

Siemens M34

Informacje Siemens,http://www.siemens.pl

Cena 400 zł

Telbox B2K

Informacje Procesor,http://www.procesor.com.pl

Cena 119zł