Skype wkrótce na PSP?

Zgodnie z informacjami jakie pojawiły się na stronie Sony, już na najbliższych targach Consumer Electronics Show można spodziewać się zapowiedzi Skype'a na PlayStation Portable.

Na podstronie Sony dotyczącej targów Consumer Electronics Show można przeczytać bardzo ciekawą informację o PSP. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem na handhelda zawita popularny system komunikacji Skype.

Skype wkrótce na PSP?

Aby nie było wątpliwości, prezentujemy zrzut ekranu strony Sony, na którym widnieje owa informacja. Niestety, aktualnie to wszystko, co wiadomo w sprawie. Przedstawiciele firmy nie wydali jeszcze oddzielnego oświadczenia prasowego.

Zobacz również:

  • Jak sprawdzić czy kamerka internetowa w laptopie działa? [PORADNIK]
  • Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! [3.12.2021]

Więcej informacji na ten temat dostarczą nam targi CES, które odbędą się już w przyszłym tygodniu. Czekamy z niecierpliwością!

Aktualizacja: 09 stycznia 2008 13:02

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami jakie podaliśmy Sony oficjalnie potwierdziło wypuszczenie programu Skype na swoją przenośną konsolę PSP.

Niestety nie znane są jeszcze wszystkie szczegóły tej nowej, innowacyjnej funkcji. Sony podzieliło się jednak niektórymi możliwościami jakie otrzymają użytkownicy PlayStation Portable.

Jak możemy wyczytać z oficjalnej informacji prasowej Sony, będą to między innymi:

* Darmowe połączenia pomiędzy użytkownikami Skype

* Stworzenie listy użytkowników Skype ( zarządzanie listą )

* Możliwość sprawdzenia dostępności on-line swoich przyjaciół

* Skype Out dostępu rozmowy z użytkownikami telefonów stacjonarnych i komórkowych na całym świecie ( konieczność doładowania konta Skype)

* SkypeIn uzyskanie numeru kontaktowego, dzięki któremu będzie można odbierać telefony od użytkowników telefonów stacjonarnych lub komórkowych ( konieczność doładowania konta Skype )

* Zarządzanie kontem Skype ( wszelkie ustawienia )

Po wgraniu oprogramowania Skype, w menu na stałe pojawi się nowa ikona z logo tego komunikatora. Umożliwi to pełny kontakt z innymi użytkownikami, także posiadającymi już na swoich konsolach owy program. Niestety są też i złe wieści. Tak jak przypuszczano, możliwość korzystania z systemu Skype będą mieli tylko użytkownicy nowej wersji PSP Slim&Lite. Właściciele starszych egzemplarzy nie mają co liczyć na pojawienie się u nich takiej funkcji.