Skype wyczuje kłamstwa

Ciekawy dodatek do popularnego komunikatora internetowego Skype udostępniła firma KishKish. Jest to wykrywacz kłamstw działający na zasadzie analizy napięcia w głosie rozmówcy. Od teraz każdy użytkownik powinien uważać, co mówi, gdyż rozmówca z drugiej strony może wiedzieć, czy aby przypadkiem nie próbujemy mu "wcisnąć kitu".

KishKish Lie Detector używa technologii analizy napięcia głosowego VSA (Voice Stress Analysis) umożliwiającej pomiar i prezentację w czasie rzeczywistym poziomu napięcia u rozmówcy.

Przy każdej przychodzącej rozmowie pojawi się okienko detektora. Przez pierwsze dziesięć sekund rozmowy kalibruje się on do głosu rozmówcy, po czym prezentuje wyniki w postaci różnych wskaźników: wykresu rejestrującego poziom napięcia rozmówcy, miernika pokazującego aktualny poziom w zakresie od 0 do 100, czy też lampki, która zmienia kolor z zielonego na czerwony, jeżeli zmierzony poziom przekroczy normę. Póki co detektor nie obsługuje połączeń konferencyjnych.

KishKish Lie Detector

KishKish Lie Detector

KishKish Lie Detector można pobrać z witryny Skype. Pobrany plik z rozszerzeniem .sparc jest skojarzonym z komunikatorem instalatorem dodatku i wystarczy go uruchomić i zaakceptować. Użytkownicy, chcący wypróbować wykrywacz kłamstw powinni mieć zainstalowaną najnowszą wersję Skype'a, oznaczoną numerem 3.

Więcej informacji o detektorze kłamstw.


Zobacz również