Skype z nagrywaniem rozmów. Ale na razie nie dla wszystkich

Użytkownicy popularnej aplikacji Skype mają powody do świętowania. Po latach oczekiwania Microsoft dodał funkcję rejestracji rozmów audio i wideo bezpośrednio w programie. Nowość wdrożono już zarówno dla wersji desktopowej, jak i mobilnej, ale jest też zła wiadomość. O dziwo, z aktualizacji na razie wyłączono Windows 10.

Nagrywanie rozmów w Skypie

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, Skype może już nagrywać rozmowy audio i wideo między użytkownikami, bez konieczności używania zewnętrznych aplikacji. Oczywiście rejestracja jest całkowicie jawna. O nagrywaniu dowiedzą się wszyscy uczestnicy danej konwersacji. Nagranie przechowywane jest przez 30 dni w chmurze i po zakończeniu rozmowy pojawia się w oknie czatu, skąd może zostać udostępnione dalej.

Uruchomienie rejestracji rozmowy jest banalnie proste. W wersji desktopowej Skype’a wystarczy nacisnąć ikonę plusa i po rozwinięciu menu wybrać odpowiednie polecenie (Start recording). Podobnie postępujemy w przypadku wersji mobilnej. Na ekranie każdego uczestnika konwersacji pojawi się odpowiedni komunikat o rozpoczęciu nagrywania.

Oczywiście samo nagranie można w ciągu wspomnianych wcześniej 30 dni pobrać na dysk lokalny komputera lub do pamięci smartfonu. Co ciekawe, niezależnie od formy rozmowy (wideo lub audio) dostaniemy do zapisu plik w formacie MP4.

Nagrywanie rozmów w Skype dla Windows 10 z obsuwą

Pewną niespodzianką jest opóźnienie we wdrożeniu nowej funkcji Skype’a w wersji dla Windows 10 (UWP). Microsoft zapowiada, że stosowna aktualizacja to już kwestia kilku najbliższych tygodni. Niestety nie znamy przyczyny takiego stanu rzeczy. Nie wiemy również dlaczego koncern kazał sobie tak długo czekać na samą funkcję, skoro w wersji Skype for Business rejestracja rozmów była już od pewnego czasu dostępna.