Skyrim będzie korzystał z rozwiązań technologicznych Fallouta 3

Nadchodzący cRPG Bethesdy, TES: Skyrim będzie korzystał z niektórych rozwiązań zastosowanych w Fallout 3, poprzedniego tytułu tej firmy.

Nie da się ukryć że Fallout 3 był tytułem który popchnął technologię Bethesdy do przodu, w kwestii tworzenia gier. Skorzysta na tym również Skyrim.

W wywiadzie z PC Gamer’em Todd Howard, dyrektor wykonawczy, wypowiedział się m.in. na temat systemu skalowania poziomu trudności. "Skyrim jest pod tym względem bardzo podobny do Fallouta 3, gdzie wraz z wyższymi poziomami postaci będziemy spotykali trudniejszych przeciwników i wyzwania, ale ci łatwiejsi też wciąż tam będą".

Dodał również że w grze znajdzie się dużo mniej losowego dialogu. Skoncentrowano się bardziej na rozmowach w stylu Fallouta, gdzie prowadzi się konkretną dyskusje na dany temat z konkretną osobą.

Na Końcu Howard wspomniał też o środowisku samej gry. "W trakcie tworzenia Fallouta 3 zdaliśmy sobie sprawę że tego rodzaju środowiskowa narracja, w której napotykasz się na drobne wydarzenie jest naprawdę dobra." W Skyrim ma być tego o wiele więcej.

Zapraszamy również do przeczytania artykułu o na temat Skyrim, sprawdzenia wymagań systemowych oraz obejrzenia oficjalnego gameplay'a z E3.