Słabe wyniki Crysis i Unreal Tournament III

Jak podała firma simExchange, wyniki sprzedaży Crysis oraz Unreal Tournement III nie powalają na kolana. Te dwie gry należą do najbardziej wyczekiwanych tytułów tego roku, a nie przekroczyły nawet poziomu 100 tys. sprzedanych egzemplarzy. Wyniki dotyczą oczywiście jedynie Stanów Zjednoczonych.

Co do Crysis, to raczej trudno się dziwić. Aby poprawnie uruchomić tę grę na swoim komputerze, należy zainwestować w sprzęt parę tysięcy złotych. Co ciekawe, mimo to gra może i tak pochwalić się lepszą sprzedażą niż UT3. Dzieło EA sprzedało się w liczbie 86,633 sztuk, podczas gdy shooter Midway to jedynie 33,995 rozprowadzonych kopii.

Słabe wyniki Crysis i Unreal Tournament III

Wyniki stają się szokujące gdy porównamy je do poziomu sprzedaży Half-Life'a 2. Gra wyprodukowana przez Valve, a wydana przez Vivendi, w okresie 2 miesięcy (czyli podobnym do tego zmierzonego dla UT3 oraz Crysis) sprzedała się w... 1,7 miliona egzemplarzy. Wobec tego EA oraz Midway nie mogą mieć powodów do zadowolenia.

Zobacz również:

  • Kultowa gra niespodziewanie pojawiła się w katalogu Xbox Game Pass
  • Half-Life 2 - rewolucyjna aktualizacja. Czekaliśmy na to latami

Przy okazji publikacji takich wyników pojawiają się głosy niektórych ekspertów, że jest to "koniec pewnej ery PC". Ery, w której komputery domowe były królestwem gier typu FPP czy FPS. Teraz można zaobserwować wyraźną tendencję do wydawania na PC gier innego typu np. MMORPG.

I właściwie to trudno się dziwić. Xbox 360 oraz PlayStation 3 oferują grafikę na dużo bardziej zaawansowanym poziomie. Są przy tym tańsze i bardziej wydajne od starych, poczciwych blaszaków. Tak więc, czy komputery PC dadzą się zepchnąć z piedestału? To pytanie jeszcze przez dłuższy czas pozostanie bez odpowiedzi.