Słabszy Samsung Galaxy S5 uchwycony na granicy Indii

W serwisie Zauba pojawiły się dane urządzenia noszącego oznaczenie Samsung SM- G800F. Być może jest to model Galaxy S5 Neo.

Kilka tygodni temu Samsung zaprezentował nowy flagowy smartfon, model Galaxy S5 (SM-G900). W przypadku jego poprzednika, Galaxy S4, doczekaliśmy się z czasem wielu wersji - Galaxy S4 Active, Galaxy S4 Zoom i Galaxy S4 mini. Najprawdopodobniej koreański producent nie zrezygnował z tej strategii, co potwierdzają dane zamieszczone przez serwis Zauba, który monitoruje import i eksport na terenie Indii.

W poprzednim tygodniu znaleźć w nich można było zapis o Samsungu SM-G870A, którym, jak się oczekuje, będzie wersja mini Galaxy S5. Dzisiaj pojawiły się jednak nowe zapisy na temat urządzenia noszącego kodowe oznaczenie Samsung SM- G800F i wycenionego (po przeliczeniu) na 391 euro. Obecnie wydaje się, że możemy mieć tutaj do czynienia z modelem Galaxy S5 Neo, który w porównaniu do pierwowzoru miałby być mniej wydajny, ale przez to tańszy, więc bardziej przystępny dla przeciętnego konsumenta.

Na koniec warto też przypomnieć, że pomimo premiery Galaxy S5 nie umilkły spekulacje na temat możliwości powstania jego drugiej wersji o nazwie Galaxy F, która miałaby cechować się metalową obudową oraz lepszymi parametrami obejmującymi m.in. wyświetlacz i procesor.