Śląsk: napadli i kazali... ujawnić hasło do konta w Tibii

21-latek z Dąbrowy Górniczej został napadnięty i zmuszony do podania hasła do swojego konta w grze sieciowej Tibia.

Do zdarzenia doszło w trakcie zlotu fanów gry, jaki odbył się w katowickim parku Kościuszki - podała Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. Kilkunastu nietrzeźwych uczestników spotkania wpadło na pomysł przejęcia prywatnego konta innego gracza.

Mieszkaniec Dąbrowy Górniczej został obezwładniony, a napastnicy pod groźbą pobicia kazali mu zdradzić hasło do jego konta. Po tym, gdy przekazał żądane informacje, dwóch napastników udało się do domu by zweryfikować ich prawdziwość.

Zobacz również:

  • New World - dziś startują beta testy MMO od Amazon Games

Okazało się, że podane hasło nie było prawidłowe. Wówczas jeden z napastników przyłożył 21-latkowi nożyczki do szyi i ponowił żądanie wydania działającego kodu - tym razem groźba poskutkowała. Bandyci zresztą sprawdzili to od razu - za pomocą przyniesionego z domu przez dwóch z nich laptopa - po czym przejęli posiadane przez ofiarę postacie w grze.

Poszkodowany złożył doniesienie na policję. Wartość swoich wirtualnych strat oszacował on na ok. 1000 zł (tyle, jak przyznał, mógłby zarobić na sprzedaży konta na aukcji internetowej). Funkcjonariusze Komisariatu III w Katowicach zatrzymali już trzech podejrzanych o napaść, 17-, 18- i 20-latka - poszukiwania pozostałych trwają. Wobec zatrzymanych sąd zastosował dozór policyjny.

Tibia to gra MMORPG, jedna z najpopularniejszych z tego gatunku, która ujrzała światło dzienne w 1997 roku. Gracz wciela się w określoną postać, która podejmując się wykonania kolejnych zadań awansuje na wyższe poziomy doświadczenia.

Zabawa jest bezpłatna, istnieje także możliwość wykupienia płatnego konta. Jedyne wymagania to pobranie i instalacja osobnego klienta gry i rejestracja.