"Słoneczny netbook" Samsung NC215S trafi do "słonecznej" Rosji

NC215S to oznaczenie nowego netbooka firmy Samsung, który korzysta z baterii słonecznych. Urządzenie powinno wkrótce pojawić się u naszych sąsiadów zza wschodniej granicy.

Podczas majowej konferencji - “Built for Africa" - Samsung poinformował o planach wprowadzenia na rynek afrykański wyposażonego w baterie słoneczne netbooka noszącego oznaczenie NC215S. Koreański producent podkreśla, że dzięki słonecznemu zasilaniu, zaoferuje on możliwość skorzystania z nowoczesnych technologii osobom, które mieszkają w miejscach pozbawionych dostępu do elektryczności (lub jest on mocno ograniczony).

Z najnowszych informacji, które pojawiły się na łamach różnych portali internetowych wynika, że urządzenie trafi też wkrótce na rynek rosyjski.

NC215S - możliwości

NC215S korzysta z paneli słonecznych umieszczonych na klapie, w której zamontowany jest wyświetlacz LCD. Po dwóch godzinach wystawienia ich na działanie promieni słonecznych można liczyć na godzinę pracy z dala od gniazdka elektrycznego.

Netbook korzysta z 10,1-calowego wyświetlacza (1024 x 600 pikseli) podświetlanego diodami LED, jednordzeniowego procesora Atom N455 (lub dwurdzeniowego układu N570), 1 GB pamięci RAM, dysku twardego o pojemności 250 GB, zintegrowanego układu graficznego GMA 3150, slotu kart SD, modułów 10/100 LAN i WiFi oraz wbudowanej kamery internetowej.

Co istotne, urządzenie wyposażone zostało również w technologię PowerPlus, dzięki której potrafi pracować na w pełni naładowanym 6-ogniwowym akumulatorze nawet przez 14,5 godziny.

Netbook NC215S pojawi się na rynku rosyjskim w sierpniu w cenie 14000 rubli (około 500 USD).