Słuchawki Samsung Buds+ zadebiutują bez aktywnej redukcji hałasu

Nowe słuchawki Samsunga jednak nie konkurencją dla AirPods'ów Pro.

Samsung od kilku lat produkuje słuchawki przeznaczone dla smartfonów. Początkowo były to Gear IconX i ich odświeżona wersja IconX 2018, które nie zdobyły dużej popularności. Inaczej ma się sprawa z Galaxy Buds, które zadebiutowały w lutym 2019 roku razem z Samsungami Galaxy S10. Dodatkowo słuchawki w przedsprzedaży dołączone były do Galaxy S10 i większej wersji Galaxy S10+.

Słuchawki Samsung Buds+ zadebiutują bez aktywnej redukcji hałasu

Źródło: techadvisor.co.uk

Od dłuższego czasu w sieci pojawiają się informacje o słuchawkach Galaxy Buds+, które będą ulepszoną wersją sprzedawanych obecnie Galaxy Buds. Wiele plotek z różnych źródeł wskazywało, że Galaxy Buds i Galaxy Buds+ będą sprzedawane równolegle, a wersja z plusem zaoferuje aktywną redukcję hałasu i tym samym stanie się konkurencją dla AirPods'ów Pro od Apple.

Ice Universe rozwiewa wszelkie wątpliwości. Nowe słuchawki Galaxy Buds+ nie będą wyposażone w długo oczekiwaną funkcje aktywnej redukcji hałasu. Samsung podobno ma skoncentrować się na innych ulepszeniach związanych z zasilaniem oraz jakością dźwięku na pierwszych miejscach.

Dodatkowo nowe słuchawki True Wireless mają obsługiwać szybsze ładowanie, które zostanie połączenie z pojemniejszymi akumulatorami. Bliżej nieokreślone źródła sugerują, że Samsung planuje zastosować ogniowo o pojemności o 50 procent większej od tego, które znajduje się w obecnie sprzedawanych Galaxy Buds.

Słuchawki Samsung Galaxy Buds+ po premierze mają zastąpić sprzedawany obecnie model. Koreańczycy nie zdecydowali się zmianę wyglądu, a nowy model dostępny będzie w trzech kolorach: Aura Glow (biały), Black (czarny) oraz Blue (niebieski). Oczekuje się, że nowe słuchawki pojawią się na konferencji Galaxy Unpacked obok Samsungów Galaxy S11 i będą do nich dołączane podczas przedsprzedaży.

Cena pozostaje nieznana, ale jeżeli Galaxy Buds+ zastąpią Galaxy Buds to prawdopodobnie kosztować będą tyle samo. Obecnie Galaxy Buds pierwszej generacji wycenione są na 599 zł.

Źródło: phonearena.com