Smart Display w Europie

Na targach CeBIT, rozpoczynających się 12 marca w Hanowerze, odbędzie się oficjalna europejska premiera bezprzewodowych wyświetlaczy Smart Display.

Philips DesXcape 150DM

Philips DesXcape 150DM

Smart Display wykorzystuje opracowaną przez Microsoft technologie, która do niedawna znana była pod kodową nazwą Mira. Urządzenie to służy jako monitor komputerowy - od tradycyjnych monitorów różni się tym, że użytkownik może w każdej chwili odłączyć je od "peceta" i przejść do innego pokoju (nie przerywając pracy). Smart Display do komunikowania się z komputerem wykorzystuje bezprzewodowy protokół 802.11b.

Urządzenia wykorzystujące tą technologię pokażą na targach Philips oraz ViewSonic. Co więcej, oba koncerny zapowiedziały, że równocześnie z premierą wyświetlacze Smart Display trafią do sprzedaży w Wielkiej Brytanii, Francji oraz w Niemczech. W przypadku ViewSonica będą to modele Airpanel V110 (o przekątnej ekranu wynoszącej 10 cali) i V150 (15 cali) - Philips zapowiada zaś, że do sklepów trafi (również 15-calowy) DesXcape 150DM. Na razie nie ujawniono cen paneli - w USA ich cena oscyluje w okolicach 1000 - 1500 USD.

Microsoft przygotował już specjalne uaktualnienie do systemu Windows XP, pozwalające na współpracę systemu z nowymi wyświetlaczami. Przedstawiciele koncernu podają także, że w przygotowaniu jest już następna wersja oprogramowania, znacznie usprawniająca odtwarzanie wideo z wykorzystaniem Smart Displays. Do tej pory wśród największych wad nowego typu odtwarzaczy wymieniano właśnie słabą jakość obrazu wideo.


Zobacz również