Smart Display w marcu

Europejska premiera bezprzewodowych wyświetlaczy Smart Display, wprowadzonych na rynek przez Microsoft i producentów sprzętu komputerowego, nastąpi w marcu na targach CeBIT w Hanowerze.

ViewSonic AirPanel

ViewSonic AirPanel

Smart Display wykorzystuje opracowaną przez Microsoft technologie, która do niedawna znana była pod kodową nazwą Mira. Urządzenie to służy jako monitor komputerowy - od tradycyjnych monitorów różni się tym, że użytkownik może w każdej chwili odłączyć je od "peceta" i przejść do innego pokoju (nie przerywając pracy). Smart Display do komunikowania się z komputerem wykorzystuje bezprzewodowy protokół 802.11b.

Do tej pory wyświetlacze takie zaprezentowały m.in. firmy ViewSonic, Philips oraz NEC. Przedstawiciele tej pierwszej zapowiedzieli już, że ich Smart Display (modele Airpanel V110 i V150) dostępny będzie w Europie od 12 marca (czyli od dnia rozpoczęcie targów CeBIT). Na ten dzień premierę swojego bezprzewodowego wyświetlacza zapowiedział również Philips, który zaprezentuje urządzenie o nazwie DesXcape 150DM. Nie wiadomo jeszcze nic o europejskich cenach urządzeń - w USA za najtańszy Smart Display trzeba zapłacić ok. 1000 USD.

Niespodziankę dla potencjalnych nabywców wyświetlaczy przygotował również Microsoft - firma kończy właśnie prace nad uaktualnieniem systemu operacyjnego wyświetlacza (ma on bowiem swój, niezależny od komputera, OS) - nowa wersja ma umożliwiać m.in. strumieniowe przesyłanie materiału wideo z komputera do wyświetlacza (przedstawiciele koncernu zapowiadają już jednak, że nie będzie on najwyższej jakości). Premierę uaktualnienia zapowiedziano na początek marca.