Smart Messaging na wolności

Nokia udostępni bezpłatnie rozszerzoną specyfikację wzbogaconych SMS-ów.

Firma Nokia ogłosiła, że bez opłaty licencyjnej udostępni innym firmom rozszerzony i uaktualniony standard specyfikacji Smart Messaging. Rozwiązanie to pozwala na przesyłanie i odbieranie melodii dzwonka, wiadomości obrazkowych, znaków firmowych operatorów (logo), wizytówek czy zapytań dotyczących terminarza przy wykorzystaniu SMS-ów. Od momentu wprowadzenia Smart Messaging w roku 1997, rozwiązanie to stało się niezwykle popularną usługą telefonii komórkowej i faktycznym standardem obowiązującym w branży.

"Sukces Smart Messaging wyraźnie pokazuje silnie występujące zjawisko łańcucha wartości oraz istnienie wysoce zyskownego modelu działalności w zakresie usług dodatkowych w telefonii komórkowej, np. takich jak przesyłanie melodii dzwonka. Nokia zamierza kontynuować aktywną promocję i rozwój specyfikacji Smart Messaging. Obecnie, w momencie gdy otwieramy dostęp do tej specyfikacji dla wszystkich firm i klientów w branży, zapraszamy również do współpracy w zakresie rozwijania specyfikacji Smart Messaging" - twierdzi Anssi Vanjoki, wiceprezes Nokia Mobile Phones.

Zobacz również:

  • SMS-ujesz z Androida? Wkrótce będziesz mógł pochwalić się nowym profilem

Nokia oczekuje też, że wiele innych firm w tej branży wprowadzi elementy Smart Messaging. Zdaniem firmy otworzy to szeroki i lukratywny rynek możliwości systemowych i zapoczątkuje rozwój w kierunku przesyłania wiadomości multimedialnych (Multimedia Messaging - MMS), standardu usług który będzie oferowany w sieciach komórkowych trzeciej generacji.

Więcej informacji: www.forum.nokia.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: