SmartGPS touch G66plus: lekki i czuły odbiornik GPS

Firma Smart Elektronik wprowadziła na rynek lekki odbiornik GPS o bardzo wysokiej czułości. Produkt współpracujący między innymi z telefonami komórkowymi i smartfonami sprawdza się w trudnym terenie, w którym tradycyjne odbiorniki zazwyczaj tracą sygnał.

SmartGPS touch G66plus komunikuje się z innymi urządzeniami za pośrednictwem technologii Bluetooth. Dzięki zastosowaniu 66-kanałowego układu GPS charakteryzuje się bardzo wysoką czułością. Odbiera sygnał GPS nawet w trudnych warunkach, na obszarach o wysokiej zabudowie, zadaszonych czy gęsto zalesionych. Wykorzystuje ponadto system A-GPS (Assisted GPS), skracający czas pozycjonowania.

SmartGPS touch G66plus: lekki i czuły odbiornik GPS

Odbiornik GPS o bardzo wysokiej czułości jest kontrolowany za pośrednictwem panelu dotykowego

Urządzenie ważące 30 g zostało umieszczone w obudowie o grubości zaledwie 6,8 mm. Jego praca jest nadzorowana za pośrednictwem łatwego w obsłudze panelu dotykowego. Rolę źródła zasilania pełni wbudowana bateria litowa, którą można ładować za pomocą portu USB lub dostarczanej przez producenta ładowarki.

SmartGPS touch G66plus: lekki i czuły odbiornik GPS

Obudowa odbiornika ma grubość zaledwie 6,8 mm

Produkt jest oferowany w cenie 199 złotych. W zestawie poza odbiornikiem GPS znalazła się ładowarka samochodowa, przewód USB oraz płyta CD z instrukcją i oprogramowaniem.