SmartSuite online

Lotus wraz z IntoNetworks udostępni w sieci aplikacje pakietu biurowego SmartSuit.

Lotus Development, współpracując z firmą IntoNetworks, zamierza udostępnić w sieci aplikacje wchodzące w skład pakietu SmartSuit. Oprogramowanie ma być dostępne przez należącą do Into witrynę PlayNow.com, gdzie stworzono specjalną sekcję Home Office. W serwisie mają się znaleźć aplikacje Lotus 1-2-3, Organizer 5 i WordPro 9.5.

Przedsięwzięcie ma charakter komercyjny. Za używanie programów użytkownicy będą musieli wnosić jednorazową opłatę 3 USD (dostęp na 48 godz.) lub zdecydować się na miesięczny za 6 USD, gwarantujący także dostęp do wszystkich innych zasobów PlayNow. Pewnym utrudnieniem w korzystaniu z aplikacji online może być wymóg posiadania bardzo szybkiego łącza, np. modemu kablowego, w przypadku użytkowników indywidualnych innego łącza stałego o porównywalnej szybkości.

Lotus nie jest prekursorem w dziedzinie udostępniania aplikacji przez Internet (ASP). Pakiet StarOffice należący do firmy Sun Microsystems jest dostępny online już od ub.r., a do walki na tym polu ma się także włączyć Microsoft z MS Office i firma Corel.


Zobacz również