Smartfon ADzero z Androidem na pokładzie i bambusową obudową

ADzero to nazwa interesującego smartfona, który pracuje pod kontrolą Androida i z pewnością przypadnie do gustu osobom zainteresowanym ekologicznymi rozwiązaniami. Urządzenie wyposażone zostało bowiem w obudowę wykonaną z bambusa.


W zasadzie smartfon ADzero może zainteresować zarówno osoby będące zwolennikami ekologicznych rozwiązań, jak i osoby, które po prostu chcą się "wyróżnić z tłumu".

ADzero zaprojektował Kieron-Scott Woodhouse, 23-letni student Middlesex University. Niestety obecnie nic nie wiadomo na temat specyfikacji smartfona. Wiadomo natomiast, że dysponuje on obudową wykonaną z jednego kawałka wytrzymałego czteroletniego organicznego bambusa oraz że waży o połowę mniej od iPhone'a oferując jednocześnie większy od niego ekran. Ponadto korzysta z systemu Google Android.

Poniżej znajdziecie film prezentujący dwie wersje bambusowego smartfona:

Bambus (nie) po raz pierwszy

Warto przypomnieć, że bambus to materiał, który był już wcześniej wykorzystywany przy produkcji różnych elektronicznych urządzeń. Zajrzyjcie chociażby do naszego laboratorium, w którym zapoznacie się z testem notebooka Asus U6V Bamboo.

Kiedy, gdzie i za ile?

Smartfon ADzero powinien trafić do sprzedaży na przełomie 2012 i 2013 roku. Jego produkcją ma się zająć chińska firma AD, która początkowo zakładała, że udostępni go wyłącznie na rynku chińskim. Z powodu dużego zainteresowania zmieniła jednak zdanie i zadecydowała, że zagości on również na półkach sklepowych w Wielkiej Brytanii. Niestety przewidywana cena urządzenia nie jest znana.

_____________

Interesujące, jak w praktyce będzie sprawowała się bambusowa obudowa. Czy będzie np. na tyle odporna, aby nie dać się byle zarysowaniu?