Smartfon BlackBerry z Androidem? To możliwe

BlackBerry najprawdopodobniej rozważa zmianę strategii na rynku mobilnym. Po nieudanym debiucie BlackBerry OS 10 kolejne smartfony kanadyjskiego producenta mogą działać pod kontrolą Androida, czyli systemu operacyjnego od Google.

Kanadyjska firma BlackBerry jeszcze kilka lat temu gdy nosiła nazwę Research in Motion, była jednym z ważniejszych graczy na rynku mobilnym. Niestety, konkurencja w postaci Androida i iOS okazała się lepiej trafiać w gusta klientów, a BlackBerry zaczęło tracić wydawałoby się ugruntowaną pozycję.

Zmiana nazwy z RIM na BlackBerry i nowy system operacyjny BlackBerry OS 10 miał być kołem ratunkowym dla kanadyjskiej firmy. Niestety, oprogramowanie nie przypadło do gustu użytkownikom. Nawet możliwość uruchamiania w BB OS 10 aplikacji napisanych do Androida nie przekonało znaczącej liczby klientów do zakupu urządzeń BlackBerry.

Smartfon BlackBerry z Androidem? To możliwe

Kolejny telefon od BlackBerry może mieć zainstalowany system Android

BlackBerry skupiło się teraz na dostarczaniu różnych systemów informatycznych klientom korporacyjnym. BES12 od BlackBerry ma pozwalać na zdalne zarządzanie nie tylko smartfonami z systemem BlackBerry 10, ale też urządzeniom z Androidem i iOS. Jak donosi zresztą Business Insider, kolejny smartfon BlackBerry ma powstać, ale wyposażony zostanie w system Android.

Wyprodukowanie urządzenia z Androidem nie musi oznaczać końca systemu BlackBerry 10. Firma może rozwijać jednocześnie linię urządzeń z własnym oprogramowaniem dla wąskiego grona klientów, a smartfony z Androidem przeznaczyć dla mniej wymagającego odbiorcy, który szuka telefonu z systemem podobnym do tego, który mają w swojej ofercie takie firmy jak Samsung czy Sony.

źródło: businessinsider.com