Smartfon Fujitsu dla seniorów

Firma Fujitsu zaprezentowała nowy smartfon z uproszczonym interfejsem, przygotowany specjalnie dla osób starszych.

Nowy smartfon Fujitsu F-12D jest najnowszym produktem z popularnej w Japonii serii RakuRaku, która oferuje uproszczone wersje urządzeń dla seniorów (w języku japońskim "rakuraku" znaczy łatwy, bądź wygodny).

Computerworld_Online_0717_FujitsuPhone_500_(755)

Computerworld_Online_0717_FujitsuPhone_500_(755)

Oprogramowanie zostało tak zaprojektowane, aby smartfon był przyjemny i łatwy w obsłudze. Wyświetlacz jest dostosowany do możliwości i umiejętności początkujących użytkowników, na przykład lekko ustępuje pod wpływem naciśnięcia, sprawiając wrażenie fizycznej klawiatury, menu natomiast, może być przewijane jedynie pionowo. Ekran ma duże litery oraz przyciski, które po dotknięciu zostają tylko podświetlone, a dopiero mocniejsze przyciśnięcie powoduje akcję. Ponadto, smartfon sam ocenia przypadkowe dotknięcia, zignoruje palce, które go jedynie przenoszą.

Nobuo Otani z Fujitsu powiedział, ze nic nie wie o smartfonie skierowanym do osób starszych, dostępnym poza Japonią, więc Fujitsu jest chętne dostarczyć swój model zainteresowanym zagranicznym operatorom. W Japonii F-12D będzie dostępny od początku sierpnia u największego japońskiego operatora NTT DoCoMo.