Smartfon Galaxy Alpha przedwcześnie zaprezentowany przez Samsunga w Rosji.

O telefonie Samsung Galaxy Alpha pierwszy raz usłyszeliśmy miesiąc temu. To urządzenie ma być odpowiedzią koreańskiej firmy na niezapowiedzianego jeszcze iPhone’a 6 od Apple. Smartfon ma mieć swoją oficjalną premierę dopiero 13 sierpnia, ale już teraz dowiedzieliśmy się o jego nadchodzącej prezentacji. Wszystko za sprawą banerów, które wywieszone zostały w Rosji podczas zamkniętej imprezy.

Samsung Galaxy Alpha nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany, ale doniesienia o tym urządzeniu pojawiają się w sieci już od miesiąca. Będzie to kolejne urządzenie w ofercie koreańskiej firmy, które ze względu na rozmiar ekranu i wykonanie obudowy z metalu traktowane jest jako konkurencja dla nadchodzącego iPhone’a 6. Nowy telefon Apple wedle wstępnych doniesień w podstawowej wersji ma mieć ekran o przekątnej długości 4,7 cala.

Takiej samej wielkości panel, jak w domniemanym iPhonie 6, ma znaleźć się w Galaxy Alpha. W przypadku sprzętu Samsunga wyświetlacz będzie miał rozdzielczość 1280 na 720 pikseli. Procesorem, który będzie napędzał urządzenie, ma być ośmiordzeniowy Exynos Octa taktowany zegarami 1,8 GHz (w przypadku pierwszych czterech rdzeni) oraz 1,3 GHz (w przypadku pozostałych). Specyfikację ma dopełnić 2 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej bez możliwości rozszerzenia jej za pomocą kart pamięci oraz aparaty 12 mpix oraz 2,1 mpix.

Urządzenie ma mieć swoją oficjalną premierę już 13 sierpnia, ale już teraz Samsung zapowiedział wprowadzenie nowego telefonu w Rosjii. Na imprezie w Moskwie pojawiło się dużo billboardów promujących nowy telefon i nic dziwnego, że zdjęcie jednego z nich przedostało się do sieci. Pojawiła się też fotografia pudełka z danymi na temat specyfikacji Galaxy Alpha.

źródło: gsmarena.com