Smartfon HTC z Androidem: 5 GB miejsca w Dropboksie

Producent nowoczesnych telefonów HTC nawiązał współpracę z twórcami usługi Dropbox. Dzięki niej każdy użytkownik nadchodzących smartfonów z systemem operacyjnym Android otrzyma w prezencie 5 GB miejsca w chmurze.

W czasie gdy Microsoft rozszerza możliwości SkyDrive'a, zaś Apple pracuje nad iCloud, konkurenci zastanawiają się, co zrobić, by nie stracić dystansu do wielkich konkurentów.

HTC - zamiast budować własną usługę - stawia na współpracę z Dropboksem. Jak dowiedział się serwis Pocket-lint, użytkownicy najnowszych smartfonów, takich jak HTC Rhyme, otrzymają dodatkowe 3 GB przestrzeni na koncie w chmurze i możliwość korzystania z dodatkowych opcji wprost ze swojego urządzenia.

Umowa rusza w październiku i będzie dotyczyć wszystkich modeli używających nakładki HTC Sense 3.5. Użytkownicy będą mogli synchronizować w Dropboksie wszystkie zapisywane dane i wykonywane zdjęcia, nagrania i filmy.

Współpraca firm nie dotyczy smartfonów HTC z systemem Windows Phone 7. Korzystają one z programu SkyDrive, w którym do wykorzystania jest aż 25 GB darmowej przestrzeni.