Smartfon Jolla z Sailfish OS dostępny dla mieszkańców UE

Smartfon Jolla z systemem Sailfish OS mogą już zamawiać mieszkańcy Unii Europejskiej. Urządzenie dotrze do nich w ciągu dwóch-czterech tygodni.

Jolla to pierwszy smartfon z opartym na MeeGo systemem Sailfish OS, który pozwala obecnie na skorzystanie z bazy 85 tysięcy aplikacji na Androida (dostępnych za pomocą Yandex Store). Premiera rynkowa urządzenia miała miejsce 27 listopada, lecz wówczas otrzymało je jedynie pierwszych 450 chętnych osób.

Jolla już ogólnodostępny

Dzisiaj firma Jolla poinformowała, że jej smartfon oferowany za pośrednictwem sklepu shop.jolla.com mogą już kupić mieszkańcy krajów Unii Europejskiej, Szwajcarii i Norwegii:

Smartfon Jolla z Sailfish OS dostępny dla mieszkańców UE

Jolla kosztuje 399 euro. Do tej kwoty należy oczywiście doliczyć koszty przesyłki. Producent urządzenia deklaruje, że "nowi klienci mogą oczekiwać smartfona Jolla w ciągu dwóch-czterech tygodni".

Zobacz również:

  • Nadchodzi Pixel Watch - czy pokona Galaxy Watch 4?

Sailfish OS szykuje się do ataku

Na koniec warto przypomnieć, że dyrektor generalny firmy Jolla, Tomi Pienimäki zapowiedział niedawno, iż prowadzone są już prace mające na celu darmowe udostępnienie systemu Sailfish OS użytkownikom Androida.