Smartfon LG G3 A, czyli kolejna wersja topowego modelu LG na rynek koreański

LG G3 jest obecnie jednym z najlepszych smartfonów z Androidem jakie można kupić, który cieszy się dużą popularnością. Producent z kolei wprowadza do sprzedaży kolejne warianty tego urządzenia, a najnowszym jest LG G3 A.

Po wprowadzeniu do sprzedaży smartfona LG G3 koreański producent rozpoczął prace nad wprowadzeniem na rynek kolejnych smartfonów bazujących na topowym modelu. Po LG G3 S, znanym też pod nazwą LG G3 Beats oraz LG G3 Stylus wyposażonym w rysik przyszła kolej na przeznaczony wyłącznie na koreański rynek model LG G3 A.

LG G3 A to po raz kolejny smartfon o dość dużych rozmiarach obudowy, ale będzie on nieco mniejszy od sztandarowego smartfona koreańskiej firmy. Producent wyposażył najnowszy model w ekran o przekątnej 5,2 cala i rozdzielczości FullHD. Smartfon będzie napędzany przez procesor Qualcomm Snapdragon 800 składający się z czterech rdzeni taktowanych zegarem 2,26 GHz.

Urządzenie wyposażone zostało też w 2 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 32 GB przestrzeni na system operacyjny, aplikacje i dane użytkownika z możliwością rozszerzenia jej za pomocą kart microSD. Producent wykorzystał też w LG G3 A modem ze wsparciem LTE i zdecydował się na baterię o pojemności 2610 mAh. Aparat wykorzystany w urządzeniu robi zdjęcia o rozdzielczości 13 megapikseli.

LG G3 A tak naprawdę poza nazwą niewiele ma wspólnego z najnowszym LG G3. Patrząc na specyfikację widać, że tak naprawdę jest ona zbliżona do zeszłorocznego topowego modelu LG G2 w wariancie przygotowanym na koreański rynek.

źródło: phonearena.com