Smartfon LG G3 Beat w Europie zadebiutuje jako LG G3 S. Znamy jego cenę

Nowy smartfon koreańskiej firmy LG, czyli G3 Beat będzie sprzedawany w Europie pod nazwą LG G3 S. Po oficjalnej prezentacji telefonu producent nie podał informacji o cenie tego modelu w Polsce, ale poznaliśmy niemieckie ceny tego telefonu.

Smartfon LG G3 S, który na azjatyckich rynkach będzie nazywał się LG G3 Beat, jest pomniejszoną wersją tegorocznego sztandarowego telefonu w ofercie koreańskiej firmy. Producent wyposażył ten model w pięciocalowy ekran o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli i procesor Qualcomm Snapdragon 400. Specyfikację dopełniać będzie zaledwie 1 GB pamięci RAM, aparat robiący fotografie o wielkości 8 megapikseli, kamera do wideorozmów 1,3 mpix oraz akumulator 2540 mAh. Zabraknie też znanej z LG G3 podwójnego LED-a.

LG G3 S trafi do sprzedaży w Niemczech już w połowie sierpnia. Cena telefonu ustalona została na 349 euro, co wydaje się nieco wygórowaną kwotą biorąc pod uwagę specyfikację telefonu. W przeliczeniu cena to nieco poniżej 1500 złotych i można się spodziewać, że właśnie tyle ten smartfon będzie kosztował w naszym kraju. LG określa to urządzenie, mimo dość słabych jak na dzisiejsze czasy podzespołów, jako należące do średniej półki.

Dość wysoka cena tego telefonu może odbić się na jego popularności, ponieważ w wolnej sprzedaży klienci będą mogli wybrać znacznie tańszy LG G2 Mini lub kosztujący mniej sztandarowy model z zeszłego roku, czyli podstawowe wydanie LG G2. Klientów mogą jednak zachęcić do zakupu operatorzy, jeśli przygotują ciekawe oferty.

źródło: lgblog.de

lgblog.de