Smartfon LG G3 Beat został oficjalnie zaprezentowany

LG po wydaniu topowego G3 nie zwlekało zbyt długo z premierą kolejnego smartfona. W nocy zaprezentowany został telefon o nazwie LG G3 Beat. Niestety, dzieli on ze sztandarowym urządzenie tylko nazwę i wygląd, ale znacznie ustępuje mu pod względem specyfikacji technicznej.

Nowy smartfon jest następcą modelu LG G2 Mini, ale producent słusznie zdecydował się na usunięcie członu “Mini” z nazwy. W krajach azjatyckich zadebiutuje on jako LG G3 Beat, a w Europie (oraz zapewne w Stanach Zjednoczonych) użytkownicy mogą spodziewać się identycznego urządzenia o nazwie LG G3 S.

LG G3 Beat pod względem wyglądu prezentuje się podobnie do topowego LG G3, ale jest od niego nieco mniejszy i pozbawiony został jednego LED-a. Na pokładzie znalazł się ekran o przekątnej długości 5 cali i rozdzielczości 1280 na 720 pikseli. Za pracę telefonu ma odpowiadać procesor Qualcomm Snapdragon 400 wspierany przez 1 gigabajt pamięci RAM. Oprócz tego producent wyposażył nowy smartfon w aparat 8 mpix i kamerę do wideorozmów 1,3 mpix. Długi czas pracy na baterii ma zapewnić akumulator 2540 mAh, a całością zarządzać będzie Android 4.4 KitKat.

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 27.09.2021]
Smartfon LG G3 Beat został oficjalnie zaprezentowany

Premiera LG G3 Beat nie przekreśla jeszcze szansy na powstanie prawdziwego LG G3 Mini, który miałby nieco mniejsze gabaryty, ale koreańska firma nie zdecydowała się jeszcze na oficjalną prezentację takiego modelu. Nic nie wskazuje jednak na to, żeby LG planowało odpowiednik smartfona Sony Xperia Z1 Compact, który zamknąłby w obudowie o niewielkich wymiarach podzespoły z topowego modelu.

źródło: phonearena.com