Smartfon LG G3 trafia do oferty polskiego operatora Play

Sieć Play ogłosiła wprowadzenie do oferty nowego telefonu z najwyższej półki. Jest to LG G3, który został wprowadzony na rynek do wolnej sprzedaży przez producenta w zeszłym miesiącu.

LG G3 to najnowszy smartfon w ofercie koreańskiej firmy LG. Urządzenie to wyróżnia się niecodzienną budową, ponieważ przycisk blokady i regulacja głośności znalazła się, podobnie jak w przypadku LG G2, na tylnej części obudowy. W klasycznych smartfonach przyciski głośności znajdują się na jednej z bocznych krawędzi, a guzik power na boku lub u góry urządzenia.

Nowy smartfon LG cechuje się ogromnym ekranem o przekątnej długości 5,5 cala. W porównaniu do sztandarowych modeli konkurencji G3 wyróżnia się też liczbą wyświetlanych pikseli. Zamiast standardowej rozdzielczości Full HD producent zdecydował się na QuadHD, czyli dokładnie 2560 na 1440 punktów.

Podzespoły znajdujące się w LG G3 też nie pozostawiają nic do życzenia. Urządzenie napędza procesor Qualcomm Snapdragon 801 składający się z czterech rdzeni taktowanych zegarem 2,3 GHz. Producent dużą wagę przykłada też do mobilnej fotografii, a w urządzeniu znalazł się główny aparat robiący zdjęcia o wielkości 13 megapikseli oraz kamerka do wideorozmów 2.1 mpix.

W sprzedaży dostępne są dwie wersje różniące się ilością pamięci. W tańszym wariancie LG G3 do dyspozycji użytkownika oddane zostało 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. W droższej wersji smartfon oferuje 3 GB pamięci operacyjnej oraz 32 GB przestrzeni na system, aplikacje i dane użytkownika.

Operator udostępnił na swojej stronie cennik nowego telefonu LG G3 w formie dokumentu PDF.

źródło: Play