Smartfon LG G3 trafia do oferty polskiego operatora Play

Sieć Play ogłosiła wprowadzenie do oferty nowego telefonu z najwyższej półki. Jest to LG G3, który został wprowadzony na rynek do wolnej sprzedaży przez producenta w zeszłym miesiącu.

LG G3 to najnowszy smartfon w ofercie koreańskiej firmy LG. Urządzenie to wyróżnia się niecodzienną budową, ponieważ przycisk blokady i regulacja głośności znalazła się, podobnie jak w przypadku LG G2, na tylnej części obudowy. W klasycznych smartfonach przyciski głośności znajdują się na jednej z bocznych krawędzi, a guzik power na boku lub u góry urządzenia.

Nowy smartfon LG cechuje się ogromnym ekranem o przekątnej długości 5,5 cala. W porównaniu do sztandarowych modeli konkurencji G3 wyróżnia się też liczbą wyświetlanych pikseli. Zamiast standardowej rozdzielczości Full HD producent zdecydował się na QuadHD, czyli dokładnie 2560 na 1440 punktów.

Zobacz również:

  • Apple Watch Series 7 - poznaj nowości w tegorocznym smartwatchu Apple!

Podzespoły znajdujące się w LG G3 też nie pozostawiają nic do życzenia. Urządzenie napędza procesor Qualcomm Snapdragon 801 składający się z czterech rdzeni taktowanych zegarem 2,3 GHz. Producent dużą wagę przykłada też do mobilnej fotografii, a w urządzeniu znalazł się główny aparat robiący zdjęcia o wielkości 13 megapikseli oraz kamerka do wideorozmów 2.1 mpix.

Smartfon LG G3 trafia do oferty polskiego operatora Play

W sprzedaży dostępne są dwie wersje różniące się ilością pamięci. W tańszym wariancie LG G3 do dyspozycji użytkownika oddane zostało 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. W droższej wersji smartfon oferuje 3 GB pamięci operacyjnej oraz 32 GB przestrzeni na system, aplikacje i dane użytkownika.

Operator udostępnił na swojej stronie cennik nowego telefonu LG G3 w formie dokumentu PDF.

źródło: Play