Smartfon LG G3S to nie to samo co LG G3 Mini, tylko zupełnie nowe urządzenie

LG G3 jeszcze na dobre nie zadomowił się na sklepowych półkach, a już pojawiają się doniesienia o specjalnej wersji tego smartfona o nazwie LG G3S. Nie będzie to ta sama wersja co LG G3 Mini, a nowe urządzenie ma cechować pięciocalowy ekran i obsługa dwóch kart SIM.

Nowy sztandarowy telefon od koreańskiej firmy LG, czyli model G3, trafił do sklepów dopiero w zeszłym miesiącu. Urządzenie to pod względem specyfikacji technicznej nieco ucieka konkurencji, która zaprezentowała swoje topowe smartfony w trakcie targów MWC 2014 w Barcelonie lub zaraz po nich.

W przeciwieństwie do Samsunga Galaxy S5, Xperii Z2 i HTC One M8 nowy LG G3 ma ekran o rozdzielczości QHD, co przekłada się na znacznie większą liczbę pikseli niż w przypadku 1080p. Niestety, ekran o przekątnej długości 5,5 cala sprawia, że urządzenie jest naprawdę ogromne.

Koreański producent ma jednak w planach, jak donosi @evleaks, wydanie kolejnego telefonu o mniejszym ekranie. Ma on nosić nazwę LG G3S. Niestety, LG G3S ze względu na pięciocalową przekątną wyświetlacza nie będzie wcale znacznie mniejszy, to zastosowane w nowym telefonie podzespoły będą miały mało wspólnego ze specyfikacją techniczną topowego modelu.

Ekran w LG G3S ma mieć pięć cali długości, ale rozdzielczość zaledwie 720p. Urządzenie będzie napędzane przez czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 400, który nie należy do najwydajniejszych jednostek. Dobrą wiadomością jest natomiast rozsądne 2 GB pamięci RAM, akumulator o pojemności 2400 mAh oraz możliwość obsługi dwóch kart SIM jednocześnie. Do zmiany aktywnej karty ma służyć dodatkowy ekranowy przycisk na dolnym pasku.

źródło: @evleaks