Smartfon Microsoftu ze skośną klawiaturą

Czy chcielibyście mieć smartfona ze skośną klawiaturą? Jeśli tak, to mamy dla was dobrą wiadomość - Microsoft testuje już tego typu rozwiązanie i prawdopodobnie urządzenia w nie wyposażone niedługo pojawią się na sklepowych półkach.

Działanie mechanizmu ma przypominać Swype, czyli przeciąganie kcikukiem liter do wiadomości. Pozwoli to na pisanie jedną ręką, bez konieczności trzymania urządzenia drugą. Zostanie to prawdopodobnie zastosowane w Windows Phone 8. Co prawda czekamy jeszcze na oficjalną zapowiedź, bowiem nic takiego nie miało miejsca na niedawnej konferencji Windows Phone Summit (na której obwieszczono m.in. nowe rozdzielczości smartfona: 280 x 768 i 1280 x 720 pikseli). Trudno jednak podejrzewać, aby ośrodek badawczy Microsoftu pracował dla innej firmy.

Skośna klawiatura

Skośna klawiatura

Jeszcze jedna plotka ze "źródeł zbliżonych do dobrze poinformowanych" głosi, że oprócz słownika T9 będziemy mieli także system, uczący się najczęściej używanych przez nas wyrazów. Będzie je można wprowadzać za pomocą kombinacji 2-3 liter, co znacznie przyśpieszy czas tworzenia wiadomości. Oczywiście jak na razie to tylko plotki, ale jeszcze w tym roku wszystko powinno być jasne.