Smartfon Nokia Lumia 925 robi znacznie lepsze zdjęcia od iPhone'a 5

Smartfony Nokii z rodziny Lumia są znacznie lepsze pod względem fotograficznych możliwości od iPhone'a? Fiński producent parodiuje reklamę konkurenta.

Wraz z iPhone'em 4S Apple znacznie usprawniło aparat, który pozwalać miał (i faktycznie pozwala) na wykonywanie naprawdę przyzwoitych zdjęć. Element ten, który został poddany kolejnym usprawnieniom również w modelu iPhone 5, bardzo często wykorzystywany jest przez użytkowników, czego potwierdzeniem jest fakt, że od lat to właśnie oni wrzucają najwięcej zdjęć do popularnego serwisu Flickr.

Nokia parodiuje Apple

Tę popularność Apple wykorzystuje w reklamach iPhone'a 5 "Zdjęcia każdego dnia" kończących się stwierdzeniem "każdego dnia więcej zdjęć wykonywanych jest przez iPhone'a niż jakikolwiek inny aparat". Co interesujące, zostały one właśnie sparodiowane przez Nokię, która w swojej nowej reklamie Lumii 925 (http://www.youtube.com/watch?v=PqfEE_X5cpQ) jasno dała do zrozumienia, że stawia nie na ilość, ale jakość zdjęć.

Zobacz również:

"Każdego dnia lepsze zdjęcia wykonywane są przez Nokie Lumia niż inne telefony" - słyszymy na końcu reklamy.

Nokia skupiła się głównie na porównaniu zdjęć wykonywanych za pomocą aluminiowej Lumii 925 i iPhone'a 5, próbując udowodnić przede wszystkim, że drugie z tych urządzeń znacznie gorzej radzi sobie w słabych warunkach oświetleniowych:

Smartfon Nokia Lumia 925 robi znacznie lepsze zdjęcia od iPhone'a 5

Lumia 925 kontra iPhone 5

Warto zaznaczyć, że nie nawiązała przy tym w ogóle do systemu Windows Phone 8, czy aplikacji odpowiedzialnej za wykonywanie zdjęć. Zastosowała więc zgoła inne podejście od firmy Apple, która stara się podkreślać możliwości aplikacji FaceTime. W sumie jednak być może nie powinno to aż tak zaskakiwać po tym, jak przedstawiciel fińskiego producenta skrytykował niedawno oficjalnie Microsoft za zbyt słabe zaangażowanie w rozwój mobilnej "okienkowej" platformy.

Na koniec warto przypomnieć, że wspomniana Lumia 925 została wyposażona w 8,7-megapikselowy aparat oraz sześcioelementowy obiektyw Carl Zeiss.