Smartfon Nokia X, czyli Normandy z Androidem, pojawi się w przeciągu miesiąca

Tajemniczy smartfon Nokia X z Androidem nadchodzi. Do tej pory jego istnienie nie zostało potwierdzone przez żadne oficjalne źródło, ale dzisiaj o nowej Nokii o nazwie kodowej Normandy napisał jak o pewniku The Wall Street Journal. Wygląda na to, że premiera tego telefonu w przeciągu nadchodzącego miesiąca jest już pewna. Niestety nie będzie to model z górnej półki.

Kilka lat temu fińska Nokia związała się na dobre z Microsoftem i porzuciła rozwijane wcześniej przez siebie systemy operacyjne Symbian i Meego na rzecz raczkującego Windows Phone. Wiele osób żałowało wtedy, że producent świetnych telefonów nie zdecydował się na zastosowanie w nich otwartego systemu Android. Wygląda jednak na to, że teraz po kilku latach taka Nokia z Androidem się pojawi. Telefon ma nosić nazwę Nokia X.

Po sieci krążą zdjęcia prezentujące obudowę i interfejs pierwszej Nokii z Androidem na pokładzie od kilku tygodni. Trzeba przy tym pamiętać, że system w tym telefonie będzie mocno zmodyfikowaną wersją mobilnego oprogramowanie, który znamy z produktów takich firm jak Samsung, Sony, LG czy HTC. Nokia X “Normandy” ma być wyposażona we własną nakładkę. Telefon zostanie też pozbawiony usług Google Play.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [15.10.2021]
Smartfon Nokia X, czyli Normandy z Androidem, pojawi się w przeciągu miesiąca

Jak donosi The Wall Street Journal, Nokia X “Normandy” trafi na sklepowe półki w przeciągu miesiąca. Telefon wyposażony został w dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 200, 512 MB pamięci RAM, 4 GB przestrzeni na system, aplikacje i dane użytkownika oraz wejście na dwie karty SIM oraz kartę microSD. Wszystko to będzie ukryte w kolorowej obudowie, w której znalazło się miejsce na czterocalowy ekran o rozdzielczości 800 na 480 pikseli.