Smartfon Nokii steruje autem BMW

Wzrastająca moc telefonów komórkowych pozwala im wykonywać zadania, które do niedawna wydawały się niemożliwe. Dwaj przedstawiciele firmy Nokia udowodnili, że smartfon tej firmy może zostać wykorzystany do zdalnego sterowania samochodem.

Dwadzieścia dni zajęło dwóm przedstawicielom azjatyckiego oddziału firmy Nokia napisanie swojej autorskiej aplikacji. Umożliwiła ona zdalne sterowanie samochodem, który wcześniej wyposażono w odpowiedni sprzęt elektroniczny. BMW z serii 1 kontrolowane za pomocą telefonu komórkowego przyspiesza, hamuje i oczywiście jedzie we wskazanym kierunku.

Wszystko to możliwe jest dzięki ekranowi dotykowemu i aplikacji zainstalowanej na smartfonie fińskiego producenta. Jej autorzy twierdzą nawet, że pozwala ona sterować praktycznie całym sprzętem - radiem, klimatyzacją - umieszczonym w samochodzie. Oczywiście aplikacja służy tylko i wyłącznie do pokazania umiejętności jej autorów i możliwości współczesnych telefonów komórkowych. Samochodów sterowanych tak jak w grach wideo w najbliższej przyszłości raczej nie zobaczymy na ulicach naszych miast.