Smartfon Oppo Find 7 pojawia się na zdjęciach. Będą dwie wersje

W przeciągu dwóch tygodni do sprzedaży ma trafić nowy smartfon Oppo Find 7. Producent tego urządzenia przed premierą umiejętnie podsyca atmosferę i udostępnia kolejne informacje na jego temat.

Smartfon Oppo Find 7 ma być nowym urządzeniem z systemem Android na rynku. Ma powalczyć o palmę pierwszeństwa z topowymi smartfonami takich uznanych producentów jak Samsung, Sony, LG i HTC. Już od grudnia wiadomo, że Oppo planuje wprowadzić na rynek sprzęt o naprawdę potężnej specyfikacji i w swoich materiałach reklamowych sugeruje, że będzie to urządzenie deklasujące Samsunga Galaxy S5.

Dziś producent zapowiedział, że pojawią się dwie wersje tego samego urządzenia. Ma je różnić rozdzielczość ekranu. Podstawowa wersja Oppo Find 7 ma mieć ekran o przekątnej długości 5,5 cala i standardowej dziś rozdzielczości Full HD 1080p. Druga wersja ma posiadać już zapowiadany przez Oppo w grudniu ekran 2K, który wyświetli 2560 na 1440 pikseli. Pojawiło się też zdjęcie promocyjne, na którym można podziwiać w pełnej krasie.

Wiele osób spodziewało się takiego ekranu w nowym flagowcu Samsunga, ale koreańska firma zdecydowała się na sprawdzone 1080p. Nie jest jednak wykluczone, że także Galaxy S5 doczeka się drugiej wersji z ekranem 2K, która miałaby nazywać się Samsung Galaxy F. O ekranach 2K mówi się też w kontekście kolejnych telefonów od LG, Sony i HTC. Możliwe jednak, że tych producentów wyprzedzi właśnie Oppo.

W serwisie Phone Arena pojawiło się też trochę nowych zdjęć, które zostały rzekomo wykonane aparatem fotograficznym Oppo Find 7, ale nadal nie ma potwierdzenia tego, że do telefonu trafi matryca o wielkości 50 -ciu megapikseli. Zapoznać z fotografiami można się pod tym adresem.

źródło: engadget.com