Smartfon Palm Pre ma nowy system operacyjny

Według niedawnych zapowiedzi Jona Rubinsteina, przedstawiciela firmy Palm, premiera najnowszej wersji systemy webOS miała odbyć się podczas styczniowych targów CES w Las Vegas. Jednak z informacji umieszczonych na stronie operatora Sprint wynika, że webOS 1.3.5 jest już gotowy do zainstalowania.

Smartfon Palm Pre ma nowy system operacyjny

Palm Pre

Operator komórkowy Sprint zamieścił na swojej witrynie listę poprawek, które przynosi nowa wersja systemy webOS. webOS 1.3.5 Build 194 ma znacząco wydłużyć czas pracy smartfona na baterii, umożliwić bezproblemowe odtwarzanie audio i wideo przesyłanych za pomocą MMS’ów oraz dodać nowe funkcjonalności do obsługi aplikacji Google Maps i Sprint Nav. W nowej wersji usprawniono także mechanizm pobierania danych z Internetu. Palm Pre będzie mógł podzielić pakiety danych na mniejsze części co umożliwi ich płynne odbieranie nawet przy wolniejszych połączeniach sieciowych. Dzięki aktualizacji znacząca zwiększy się także pamięć dostępna dla nowych aplikacji.

Przypomnijmy, że smartfon Palm Pre swoją premierę miał podczas targów CES 2009. Do sprzedaży trafił jednak nieco później bo w czerwcu 209 roku. Telefon wyposażony jest w 3-calowy ekran dotykowy, moduły Wi-Fi i bluetooth oraz nawigację GPS. Ponadto posiada wysuwaną klawiaturę QWERTY oraz 8 GB pamięci. W chwili obecnej Palm Pre nie jest dostępny się w ofercie żadnego z polskich operatorów. Niedawno pojawiły się jednak informacje, że czeska sieć Telefonica O2 testuje smartfona i planuje wprowadzenie go do swojej oferty. Daje to nadzieję na to, że Palm Pre być może niedługo pojawi się także w Polsce.