Smartfon Prestigio MultiPhone PAP5507 Duo z systemem Windows Phone 8.1

Prestigio to firma produkująca sprzęt elektroniczny, która do tej pory kojarzona była głównie ze smartfonami i tabletami opartymi o system Android. Producent jednak na tym nie poprzestaje, a po zapowiedzi pierwszego tabletu z Windows 8.1 przyszła pora na smartfon Prestigio MultiPhone PAP5507 Duo, który będzie pracować pod kontrolą Windows Phone 8.1.

Firma Prestigio to nowy partner giganta z Redmond, który zapowiedział stworzenie budżetowych telefonów pracujących pod kontrolą nowej wersji mobilnego systemu operacyjnego Windows Phone 8.1. Tanie smartfony z oprogramowaniem Microsoftu trafią do centralnej i wschodniej Europy. Pierwszym modelem, który jest efektem współpracy obu firm jest Prestigio MultiPhone PAP5507 Duo.

Pod względem specyfikacji Prestigio MultiPhone PAP5507 Duo jest typowym urządzeniem ze średniej półki. W obudowie zamknięty został pięciocalowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 na 720 punktów. W środku znalazł się układ Qualcomm Snapdragon 400, a czterordzeniowy procesor taktowany jest zegarem 1,2 GHz. Oprócz tego urządzenie wyposażono w 1 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 8-megapikselowy aparat i 2-megapikselową kamerkę do wideorozmów.

Smartfon Prestigio MultiPhone PAP5507 Duo z systemem Windows Phone 8.1

Przestrzeń na system, dane użytkownika i aplikacje w tym modelu to 8 GB, którą można rozszerzyć za pomocą kart pamięci microSD. Oprócz tego urządzenie pozwoli użytkownikom skorzystać z łączności Bluetooth w standardzie 3.0, ma odbiornik GPS i łączy się z internetem z wykorzystaniem modemu 3G i standardu przesyłu danych HSPA+. W środku znajdą się też dwa sloty na karty SIM. Prestigio MultiPhone PAP5507 Duo trafi do sprzedaży w lipcu tego roku.