Smartfon Samsung Galaxy S III będzie cienki. Bardzo cienki...

Smartfon Samsung Galaxy S III będzie się charakteryzował znacznie mniejszą grubością niż jego poprzednik - wynika z doniesień serwisu ETNews. Urządzenie powinno pojawić się w sprzedaży w maju.


Smartfony Samsunga z rodziny Galaxy cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów. Na potwierdzenie tych słów koreański producent przedstawił w październiku dane, z których wynikało, że sprzedał już 30 milionów takich urządzeń: 20 milionów modeli Galaxy S i 10 milionów modeli Galaxy S II.

Z pewnością wiele osób na świecie z niecierpliwością oczekuje pojawienia się kolejnego "galaktycznego" smartfona - Galaxy S III. Niestety jak do tej pory wszelkie informacje na jego temat są ściśle strzeżone przez Samsunga. W serwisie ETNews pojawiło się jednak właśnie kilka interesujących, lecz niepotwierdzonych doniesień na jego temat.

Wynika z nich, że S III będzie się cechował bardzo smukłą linią, gdyż jego grubość ma wynosić zaledwie 7 milimetrów. Wartość taką udało się uzyskać dzięki zastosowaniu wewnętrznych komponentów (płyta, układy, złącza), które są od 10% do 20% cieńsze od swoich "standardowych" odpowiedników.

Jeżeli chodzi o pozostałe podzespoły konkurenta nadchodzącego iPhone'a 5, ma on zostać wedle serwisu ETNews wyposażony w czterordzeniowy procesor, 8-megapikselowy aparat oraz możliwość skorzystania z szybkiej technologii komunikacji LTE.

To dopiero początek

Serwis ETNews twierdzi również, że po premierze nowego smartfona Samsunga z czasem pojawią się jego kolejne warianty (podobnie jak w przypadku modelu Galaxy S II). Co interesujące, wśród nich ma również zagościć model oferujący możliwość oglądania "trójwymiarowego" obrazu.

Faktycznie cienki, ale...

Jeżeli grubość Galaxy S III faktycznie będzie wynosiła 7 milimetrów oznacza to, że pokona on pod względem tego parametru "o włos" Motorolę Droid Razr, która jest o 0,1 milimetra grubsza. Z pewnością jednak produkt Samsunga nie będzie się mógł poszczycić tytułem "najcieńszego smartfona na świecie", gdyż będzie musiał ustąpić miejsca zaprezentowanemu na targach CES 2012 modelowi Huawei Ascend P1 S, którego grubość wynosi zaledwie 6,7 milimetra.

Cztery rdzenie...

Warto zaznaczyć, że doniesienia odnośnie procesora stoją w sprzeczności z większością innych doniesień na ten temat. Wedle nich Galaxy S III będzie bowiem korzystał z dwurdzeniowego układu.

Ponadto sam Samsung zapowiedział na 2012 rok jedynie dwurdzeniowy układ pracujący z zegarem 2 GHz. Do tej pory nic nie wspomniał o czterordzeniowych chipach Exynos.

Być może jednak rację mają ci, którzy oczekują wykorzystania przez Samsunga procesora Nvidia Tegra 3? Cóż, spekulacje, spekulacje...

Kiedy?

Jak informowaliśmy kilka dni temu, Samsung najprawdopodobniej nie zaprezentuje Galaxy S III na nadchodzących targach targach Mobile World Congress 2012 w Barcelonie, gdyż ma zamiar zmniejszyć okres oczekiwania klientów i przedstawić konsumentom urządzenie znacznie bliżej momentu jego wprowadzenia na rynek, co powinno nastąpić w połowie maja.

________________

Co sądzicie o tym pędzie za rdzeniami? Czy to nie przesada cztery rdzenie w smartfonie?