Smartfon Samsung Galaxy S III: zobacz go na własne oczy!

Cała smartfonowa społeczność czeka na Samsunga Galaxy S III. W Internecie udostępniony został właśnie film (prawdopodobnie) prezentujący tę najnowszą "galaktyczną" konstrukcję. Co więcej, pojawiły się również informacje, że premierze urządzenia towarzyszyć ma uruchomienie opartej na "chmurze" usługi S-Cloud.

Film pojawił się na wietnamskiej stronie Tinhte. Możemy dzięki niemu wreszcie poznać oczekiwany przez miliony konsumentów na świecie smartfon Galaxy S III (oczywiście jeżeli Samsung zdecyduje się na takie oznaczenie).

Polecamy: Samsung udostępni w tym roku trzy nowe smartfony z Windows Phone

Wbrew wcześniej pojawiającym się spekulacjom na temat niesamowitych rozwiązań cechujących koreański smartfon okazuje się, że posiada on bardziej "przyziemną" konstrukcję. Trzeba jednak jasno podkreślić, bardzo porządną i stawiającą go na czele tego typu urządzeń konstrukcją.

Z nagrania wynika, że Galaxy S III wyposażony został w:

- 4,6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 720 x 1184 pikseli (gęstość 320 ppi, iPhone 4/4S - 326 ppi)

- czterordzeniowy procesor (1,4 GHz) z układem graficznym Mali 400MP

- 1 GB pamięci RAM

- 16 GB pamięci flash

- 8-megapikselowy aparat cyfrowy

- moduł NFC

- slot kart microSD

- akumulator o pojemności 2050 mAh

- system Android 4.0

Niestety wkrótce po ukazaniu się filmu dostęp do niego został ograniczony. Na szczęście serwis Engadget.com zrobił kopię nagrania, z którą możecie się zapoznać poniżej:

Warto dodać, że serwis Engadget.com poprosił również firmę Samsung o komentarz. Otrzymał następującą odpowiedź:

"Będziemy mogli wam więcej powiedzieć na Samsung Mobile Unpacked 2012"

"Chmura" od Samsunga

Sprzętowe możliwości Galaxy S III już trochę poznaliśmy (oczywiście jeżeli udostępniony film faktycznie go prezentuje). Koreański serwis mk.co.kr podał jednak kolejne interesujące informacje na jego temat. Wynika z nich, że premierze smartfona (ma ona mieć miejsce już 3 maja) towarzyszyć ma także niespodzianka w postaci usługi o nazwie S-Cloud (informacje o niej krążyły po internecie już od jakiegoś czasu), która stanowić ma odpowiednik usługi Apple iCloud. Dzięki niej użytkownik będzie mógł dzielić cyfrowe treści pomiędzy różnymi swoimi urządzeniami (smartfony, tablety, notebooki, telewizory) otrzymując do dyspozycji 5 GB darmowej wirtualnej przestrzeni dyskowej.

________

Czy prezentowany przez film smartfon Galaxy S III spełnia on wasze oczekiwania, czy też raczej mieliście nadzieję, że zaoferuje coś więcej? Ja osobiście mam pewien niedosyt w zakresie designu.