Smartfon Samsunga z zakrzywionym ekranem w przyszłym tygodniu

Już w przyszłym tygodniu zobaczymy pierwszy smartfon Samsunga z zakrzywionym ekranem. Być może dołączy do niego także "wklęsły" smartfon LG Z.

Samsung zapowiedział oficjalnie, że już w przyszłym tygodniu zaprezentuje smartfon dysponujący zakrzywionym ekranem. Będzie to prawdopodobnie limitowana edycja modelu Galaxy Note 3 Active. Podobne rozwiązanie szykuje także firma LG (być może też poznamy je w przyszłym tygodniu), której smartfon będzie nosił oznaczenie LG Z (mocne skojarzenie z Sony...) i cechował się "wklęsłym" ekranem (przypominał więc będzie z kształtu banana) o rozdzielczości Full HD. Urządzenie to znajduje się już podobno w masowej produkcji i trafić ma na półki sklepowe pod koniec tego miesiąca.

Zakrzywiony, nie elastyczny...

Pisząc o nowych smartfonach koreańskich firm warto wyraźnie zaznaczyć, że nie mamy tutaj do czynienia z jakąś wielką rewolucją bazującą na elastycznych ekranach, lecz na wprowadzeniu do smartfonów zakrzywionych paneli. Być może jednak, co byłoby moim zdaniem naprawdę interesujące, któryś z zapowiadanych modeli zaoferuje np. ekran nachodzący na jedną z jego krawędzi. Wyglądać mogłoby to następująco:

Smartfon Samsunga z zakrzywionym ekranem w przyszłym tygodniu

Elastyczny ekran Samsunga

Z niecierpliwością czekam więc na zapowiedziane smartfony Samsunga i LG.

Zobacz również:

  • Ekran smartfona z muszelki? To szkło się nie tłucze
  • Black Weeks w Media Expert: telewizory nawet 80% taniej
  • Czym różni się Android 12 od Androida 11?