Smartfon Samsunga ze składanym wyświetlaczem pod koniec 2017 roku

Jeszcze w 2017 roku możemy być świadkami prawdziwej rewolucji na rynku smartfonów - premiery pierwszego modelu dysponującego składanym ekranem AMOLED. Wyprodukuje go Samsung i być może nada mu oznaczenie Galaxy X.


Smartfon ze składanym wyświetlaczem

Firmy Apple, LG i Microsoft potwierdziły złożonymi patentami, że są zainteresowane smartfonami, które będą wyposażone w składane wyświetlacze. Z najnowszych doniesień serwisu DigiTimes wynika, że to co obecnie z ich strony jest jedynie mocno oddalony w czasie projektem, przybierze dzięki Samsungowi fizyczną formę jeszcze w 2017 roku.

Samsung najbardziej odważny

Samsung zamierza ponoć jako pierwszy zaryzykować i wysondować rynek smartfonów pod kątem wspomnianego rozwiązania. Warto przypomnieć, że podobnie postąpił z ekranem zakrzywionym wzdłuż dłuższych krawędzi uzyskując duże zainteresowanie ze strony konsumentów.

Najpierw mała partia

Jeśli wierzyć DigiTimes pierwsza niewielka partia smartfonów Samsunga ze składanym ekranem AMOLED pojawić ma się na runku pod koniec 2017 roku. Masowa produkcja urządzenia nie powinna rozpocząć się jednak wcześniej niż w II połowie 2018 roku.

Samsung Galaxy X

Na koniec warto dodać, że zgodnie z doniesieniami koreańskich mediów Samsung zamierza już na targi MWC w Barcelonie przywieźć prototypowy smartfon Galaxy X, który będzie cechowała opisana konstrukcja. Niestety to rewolucyjne urządzenie ma być pokazane jedynie mocno ograniczonemu gronu zaproszonych gości.