Smartfon Sony Xperia Sola z "bezdotykową" nawigacją Floating Touch

Firma Sony zaprezentowała oficjalnie smartfon Xperia Sola z technologią o nazwie Floating Touch. Czy jest to rozwiązanie, które można nazwać rewolucyjnym? Chyba nie...

Smartfon Sony Xperia Sola

Zaprezentowany dzisiaj przez Sony smartfon Xperia Sola (wcześniej znany był jako MT27i Pepper) nie różni się specjalnie z wyglądu od przedstawionego na początku stycznia modelu Sony Xperia S.

Urządzenie oferuje 3,7-calowy wyświetlacz Reality Display (480 x 854 pikseli, Bravia Engine) oraz dwurdzeniowy procesor NovaThor U8500 1 GHz. Jego pozostałe parametry przedstawiają się następująco:

Pamięć RAM: 512 MB

Pamięć wewnętrzna: 8 GB

Aparat cyfrowy: 5 milionów pikseli (filmy 720p)

Komunikacja: WiFI, Bluetooth

Inne: A-GPS, obsługa technologii NFC, radio FM z RDS-em

Bateria: o pojemności 1320 mAh (6 godzin rozmów, 40 godzin odtwarzania muzyki)

Wymiary: 116 x 59 x 9,9 mm

Waga: 107 g

Smartfon pracuje pod kontrolą systemu Google Android 2.3 Gingerbread, który jednak powinien w lecie zostać zaktualizowany do Ice Cream Sandwich. Oferuje ponadto możliwość skorzystania z rozwiązania o nazwie Xperia SmartTags, czyli breloczków po zbliżeniu do których dzięki technologi NFC możliwe jest uruchomienie jakiegoś zadania (np. włączenie sieć Wi-Fi).

(Nie)rewolucyjna nawigacja Floating Touch

Najważniejszą cechą urządzenia jest jednak technologia o nazwie Floating Touch. Dzięki niej możemy bez dotykania ekranu (trzymamy palec tuż nad nim) poruszać się po odnośnikach na stronach WWW. Jeżeli już jednak wybierzemy jeden z nich i tak musimy go dotknąć. Jeżeli niezbyt jasno opisałem zasadę działania tego rozwiązania zapraszam do obejrzenia filmu, który lepiej wam ją przybliży:

Mnie Floating Touch jakoś nie przekonuje. Sony zapowiada jednak, że nawigacja ta będzie dalej rozwijana prezentując nam z czasem nowe bardzo interesujące możliwości.

Kiedy i za ile?

Smartfon Sony Xperia Sola (dostępny będzie w trzech kolorach: białym, czerwonym i czarnym) pojawi się na rynku w II kwartale tego roku. Niestety jego cena nie została podana.

_____________

Nowy smartfon Sony wygląda moim zdaniem świetnie. Kluczem do jego sukcesu będzie jednak cena, która nie powinna przekroczyć...No właśnie, ile byście byli skłonni zapłacić?