Smartfon Sony Xperia Z1 otrzymuje aktualizację systemu o numerze 14.1.G.2.257

Sony dba o swoich użytkowników, a w przypadku urządzeń mobilnych przynajmniej o posiadaczy najnowszych modeli telefonów z wyższej półki. Smartfon Xperia Z1 otrzymał bowiem kolejną poprawkę oprogramowania. Nie dostarcza ona nowej wersji Android 4.4 KitKat, ale nowe oprogramowanie ma polepszyć i tak już bardzo dobrą jakość zdjęć wykonywanych wbudowanym w smartfon aparatem fotograficznym o matrycy 21 megapikseli.

Nowa wersja systemu dla smartfona Sony Xperia Z1 dystrybuowana jest od kilku tygodniu. Oprogramowanie oznaczone numerem 14.1.G.2.257 trafiło również do naszego redakcyjnego modelu. Aktualizację przeprowadziliśmy wczoraj i od tego czasu Sony Xperia Z1 działa bardzo dobrze, a momentami nawet nieco szybciej, niż w przypadku poprzedniej wersji oprogramowania. Sony nie udostępniło listy zmian w samej aktualizacji, ale wiemy że mają one dotyczyć głównie funkcji fotograficznych i algorytmów przetwarzania obrazu. Ma to pomóc w uzyskaniu jeszcze lepszych kadrów.

Smartfon Sony Xperia Z1 otrzymuje aktualizację systemu o numerze 14.1.G.2.257
Paczka z nowym systemem dla Xperii Z1 waży niemal 100 megabajtów, więc warto przeprowadzić aktualizację przy połączeniu Wi-Fi. Trzeba też pamiętać, że Sony wymaga aby przed rozpoczęciem procesu akumulator w urządzeniu był naładowany przynajmniej w połowie, inaczej aktualizacja nie będzie mogła się rozpocząć. Ma to uchronić urządzenie przed uszkodzeniem na wypadek przerwania procesu zapisu nowych danych.

Oprócz systemu została też po raz kolejny zaktualizowana aplikacja Walkman, będąca systemowym odtwarzaczem muzyki w smartfonie Sony Xperia Z1. Dodano nową dynamiczną listę o nazwie “ostatnio odtwarzane” i wprowadzono możliwość zmiany rozmieszczenia poszczególnych utworów.

Zobacz również:


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: