Smartfon ZTE Nubia Z18 już oficjalnie. Rekordowo cienkie ramki

Wyścig na najcieńsze ramki w smartfonach trwa w najlepsze i zdaje się, że mamy nowego lidera. Jest nim zaprezentowany właśnie przez chińską firmę ZTE flagowy model Nubia Z18. Wyświetlacz zajmuje w nim rekordowe 91,8 proc. powierzchni całego urządzenia. Żeby nie było tak różowo, na froncie pozostało niewielkie wycięcie na przedni aparat.

ZTE Nubia Z18. Fot. nubia.com

Na Nubię Z18 oczekiwaliśmy z niecierpliwością, głównie za sprawą zapowiadanego przez producenta wyjątkowo cienkich ramek. Wyświetlacz smartfonu zajmuje aż 91,8 proc. powierzchni urządzenia. O ile po bokach ramek praktycznie nie ma, zostało nieco miejsca na dole. Wrażenie może psuć również niewielkie wycięcie (tzw. notch) na górze na obiektyw przedniego aparatu do selfie.

Całość wygląda mimo to obłędnie. Ekran o przekątnej 5,99 cala to panel IPS LCD o rozdzielczości 1080 x 2160 pikseli. Wbudowana bateria o pojemności 3450 mAh obsługuje najnowszy standard szybkiego ładowania QuickCharge 4.0. Technologia o nazwie Neo Power kontroluje temperaturę urządzenia podczas ładowania i nie dopuszcza do jego przegrzania.

Smartfon ZTE Nubia Z18 już oficjalnie. Rekordowo cienkie ramki

ZTE Nubia Z18. Fot. nubia.com

Do środka zdecydowano się zapakować obecnie najwydajniejszą platformę mobilną, czyli Snapdragona 845 od Qualcommm. W zależności od wariantu użytkownik będzie mieć do dyspozycji 6 lub 8 GB pamięci RAM i 64 lub 128 GB przestrzeni na dane (niestety bez możliwości rozbudowania przy pomocy karty microSD).

W kwestii możliwości foto i wideo, dwa główne aparaty na tylnej ściance to jednostki o rozdzielczości 16 i 24 MP. Oba obiektywy są wyjątkowo jasne (f/1.6). Oprócz trybu portretowego użytkownicy mogą nagrywać wideo w trybie slow motion (o prędkości 960 klatek na sekundę). Aparat do selfie to moduł 8 MP z obiektywem o jasności f/2.0.

Ceny Nubii Z18 w Chinach zaczynają się równowartości 350 euro za wariant 6GB/64GB. Za edycję 8GB/128GB trzeba będzie zapłacić równowartość 415 euro. Jest jeszcze edycja specjalna (van Gogh) wyceniana na 450 euro.